کدخبر: ۳۷۳۲۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بایدن تاریخ سازی می کند؟/ احتمال انتصاب اولین وزیر دفاع زن در آمریکا+ عکس

اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور منتخب آمریکا احتمالا در گامی تاریخی یک وزیر زن را برای ریاست پنتاگون در نظر دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با معرفی جو بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا گمانه زنی‌های رسانه‌ای به سمت و سوی ترکیب احتمالی کابینه او سوق پیدا کرده است.

بنابر گزارش شبکه ان بی سی نیوز، جو بایدن دموکرات که توانست با قاطعیت رقیب سرسخت خود دونالد ترامپ را از کرسی ریاست جمهوری آمریکا به زیر بکشاند، در جایی گفته که کابینه‌ او باید منعکس کننده حساسیت‌های قرن ۲۱ باشد. یکی از مناصب مهم در دولت آینده آمریکا، تصدی پنتاگون است که بعید نیست در دولت بایدن ریاست آن به یک زن سپرده شود.

شبکه ان بی سی نیوز در گزارشی نوشت بایدن قصد دارد با انتخاب یک زن به ریاست پنتاگون گامی تاریخی برداشته و یکی از موانع باقی مانده برای زنان در عرصه سیاسی را برای همیشه مرتفع سازد. میشل فلورنوی، مقام پیشکسوت پنتاگون است که به عنوان سیاستمداری میانه رو شناخته می‌شود و گفته می‌شود گزینه اصلی بایدن برای تصدی وزارت دفاع آمریکاست.

آخرین وزیر دفاع آمریکا مارک اسپر بود که تشعشات شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بیش از هر کسی او را هدف قرار داد. اسپر که اختلاف نظر‌های بسیاری با ترامپ داشت، روز دوشنبه با ریاست پنتاگون خداحافظی کرد و از سمت خود برکنار شد. فلورنوی در صورت تائید برای الحاق به کابینه بایدن، وزارت دفاع آمریکا را در حالی تحویل می‌گیرد که با کاهش بودجه مواجهه است و باید در توزیع واکسن کرونا در ماه‌های آتی مشارکت داشته باشد.

به نوشته این رسانه آمریکایی، دموکرات‌ها از مدت‌ها پیش به دنبال معرفی یک وزیر زن برای رفتن به پنتاگون بوده اند. در سال ۲۰۱۶ قرار بود با پیروزی هیلاری کلینتون، فلورنوی به سمت وزیر دفاع آمریکا منصوب شود. گفته می‌شود فلورنوی گزینه اول بایدن برای رفتن به وزارت دفاع آمریکاست.

فلورنوی ۵۹ سال دارد و تاکنون در وزارت دفاع آمریکا مناصب مختلفی را عهده دار بوده است. او از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ معاون وزیر دفاع آمریکا بوده است. با توجه به میانه رو بودن فلورنوی احتمال تائید او از سوی سنا بالا است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند