هتل‌ها نقاهتگاه بیماران کرونایی می‌شوند؟

کدخبر: 373341
اقتصاد نیوز : وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از آمادگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجاره هتل‌های درجه یک، دو و سه به‌عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی و استقرار کادر پزشکی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، شورای معاونان و مدیران وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با حضور  دکتر علی‌اصغر مونسان، معاونان و مدیران ستادی، مدیران کل استانی به‌صورت ویدئوکنفرانس در مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران برگزار شد.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ابتدای نشست با اشاره به شیوع کرونا در کشور درخصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنین پیگیری جدی در پایش و بازرسی از اماکن گردشگری و اقامتی در اجرای این دستورالعمل‌ها تأکید کرد.

او به محدودیت‌های جدید وضع‌شده در هفته جاری از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرد و افزود: «براساس آخرین تصمیمات صورت‌گرفته در این ستاد محدویت‌های جدی اعمال خواهد شد که شهر به شهر نیز متفاوت خواهد بود. ما در استان‌ها باید آمادگی کامل را برای اجرای این موازین داشته باشیم که به‌زودی این ویروس مهار شود و کسب‌وکار گردشگری در استان‌ها رونق بگیرد.»

دکتر مونسان با اشاره به درخواست وزیر بهداشت در خصوص اجاره هتل‌های درجه یک، دو و سه و اماکن اقامتی در استان‌ها به‌عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی و استقرار کادر پزشکی، تصریح کرد: «این موضوع قبلا در جلسه هیئت دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده بود. وزارت بهداشت برای اجاره و پرداخت اجاره‌بهای این اماکن آمادگی دارد. مدیران کل با اعلام هرچه سریع‌تر این موضوع به هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در استان‌ها، فهرست هتل‌های درجه یک، دو و سه را که به این امر علاقه‌مندند در اختیار ما قرار دهند که ما این اسامی را به  وزارت بهداشت اعلام کنیم تا دانشگاه‌های علوم پزشکی هر شهر برای انعقاد قرارداد با هتل‌ها اقدام کنند.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین ابراز امیدواری کرد که این بیماری تا ایام عید کنترل شود و در آن زمان شاهد رونق کسب‌وکارها در حوزه گردشگری و  روزهای خوب برای این صنعت باشیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما