چراغ سبز تعداد بهبودی های روزانه کرونا؛

کرونا؛ سیاه‌تر و خطرناک تر از دیروز

کدخبر: 374020
اقتصادنیوز : امروز 28 آبان 1399 آمار روزانه کرونایی سه رکورد جدید تلخ را به ثبت رساند اما در کنار این آمار، تعداد بهبودی های روزانه نیز رکوردی جدید و امیدوار کننده بود.

به گزارش اقتصادنیوز، آمار روزانه کرونایی که امروز از سوی سخنگوی وزارت بهداشت و درمان اعلام شد اگر چه در بخش فوتی ها رکورد جدیدی را به ثبت نرساند اما در چند بخش دیگر با رکوردزنی همراه بود. 

در بیست و هشتمین روز از آبان ماه رکوردی دیگر از مبتلایان روزانه کرونایی به ثبت رسید . شمار فوتی های روزانه نیز اگر چه رکوردی را رقم نزد اما با رکورد 4 روز پیش تنها 6 نفر فاصله دارد. مراجعه دیرهنگام به بیمارستانها می تواند یکی از دلایل فوتی های کرونایی باشد.

تنها نکته امیدوارکننده در آمار اعلام شده، به تعداد بهبودی های کرونایی باز می گردد و به نظر می رسد با تلاش شبانه روزی کادر درمان رکورد بالاترین حد بهبودی در 24 ساعت گذشته به ثبت رسیده است.

اما قاب کرونایی امروز چه تصویری را از آمارهای روزانه کرونایی ترسیم می کند؟

سومین رکورد پی در پی ابتلای روزانه به کرونا

حد ابتلای روزانه به کرونا، سه روز پیش از مرز 13 هزار نفر عبور کرد و رکوردی جدید را به ثبت رساند. روز گذشته باز هم این رکورد نزدیک به 300 نفر افزایش یافت و امروز نیز با افزایشی 70 نفری به مرز جدیدی از ابتلا دست یافت.

بر همین اساس سه روز است که مبتلایان روزانه حداقل 13 هزار نفر گزارش می شوند. به عبارت دیگر د رمجموع این سه روز نزدیک به 39 هزار نفر دیگر به کرونا مبتلا شده اند که این سرعت از ابتلای کرونا می تواند آمار نگران کننده ای به حساب بیاید.

اما این میزان از ابتلای روزانه ای که در اواخر آبان تجربه می شود چه تاثیری بر شمار فوتی های روزانه گذاشته است؟

کرونا

تداوم سیاهی کرونایی

فوتی های روزانه کرونا در اواخر آبان ماه درحال به ثبت رساندن رکوردهای جدیدی است. سه روز پیش همگام با رکورد ابتلای روزانه، تعداد فوتی ها هم با عدد بزرگ 486 نفر روبرو شد. میزان فوتی ها در روز گذشته تنها با 4 نفر کمتر و در روزجاری با 6  نفر کمتر به ثبت رسیده است.

به عبارت دیگر در سه روز گذشته هزار و 448 نفر از هموطنانمان را بر اثر ابتلای به این بیماری از دست داده ایم. 

شمار بالای فوتی های روزانه در ایران نشان می دهد که میزان کشندگی کرونا افزایش یافته است. درکنار این آمار تلخ کرونایی، متاسفانه هر روز شاهد رشد بیشتر بیماران بدحال کرونایی نیز هستیم.

در همین خصوص شمار بیماران بدحال کرونایی امروز به 5 هزار و 712 نفر رسید و رکوردی دیگر را به ثبت رسانید.

از مهمترین عواملی که در بالا رفتن تعداد فوتی ها و بیماران کرونایی تاثیر گذار بوده است می توان به مراجعه دیرهنگام بیماران به بیمارستانها اشاره کرد.

کرونا

چراغ سبز بهبودی ها در میان قرمزی کرونا

بااینکه این بیماری به حد نگران کننده ای رسیده و جان بسیاری  از هموطنانمان را در این مدت ستانده است اما هنوز هم آمارهای امیدوار کننده ای مشاهده می شود.

با گسترده تر شدن شیوع بیماری کرونا در کشور و تراکم تعداد مبتلایان کرونایی در مراکز درمانی، فشار بر کادر در مان نیز بیشتر از گذشته شده است. آمار ابتلای کرونا از یک سو و آمار بستری های روزانه و بیماران بدحال از سوی دیگر نشان دهنده حجم فشاری هستند که در پاییز بسیار بیشتر از چندماه قبل شده است.

با تلاش شبانه روزی کادر درمان خوشبختانه در روز جاری شاهد بهبودی 6 هزار و 209 نفر از بیماران مبتلابه این بیماری بوده ایم. این آمار نمایانگر زحمات پزشکان و پرستاران و دیگر کادر درمان در بیمارستانها و مراکز در مانی است. امری که می تواند این اعتماد را در مبتلایان ایجاد کند که در صورتیکه شرایط قرنطینه شدن و طی طول دوره درمان در منزل را ندارند با مراجعه به مراکز درمانی، در مسیر بهبودی قرار گیرند.

کرونا

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما