فروش تسلیحات پیشرفته آمریکایی به امارات متوقف می شود؟

کدخبر: 374108
دو سناتور دموکرات و یک سناتور جمهوری‌خواه به دنبال ارائه چهار طرح قانونی جداگانه در مجلس سنا هستند تا تصمیم دولت آمریکا برای فروش ۲۳ میلیارد دلار تسلیحات پیشرفته به امارات را رد کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، همزمان با کشمکش «دونالد ترامپ» و «جو بایدن» بر سر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، چند نفر از سناتورهای این کشور به دنبال متوقف کردن قرارداد فروش تسلیحات پیشرفته به امارات عربی متحده هستند.

خبرگزاری «رویترز» بامداد پنجشنبه گزارش داد، سه سناتور آمریکایی قصد دارند طرحی قانونی را پیشنهاد دهند که به موجب آن، برنامه دولت ترامپ برای فروش بیش از ۲۳ میلیارد دلار تجهیزات نظامی از جمله پهپادهای رزمی و جنگنده‌های «اف-۳۵» به امارات متوقف خواهد شد.

«باب منندز» و «کریس مورفی» سناتورهای دموکرات و «رند پاول» سناتور جمهوری‌خواه، کسانی هستند که قصد دارند چهار قطعنامه جداگانه را در مجلس سنای آمریکا ارائه دهند و طرح ترامپ برای فروش تجهیزات نظامی پیشرفته به امارات را رد کنند.

بر این اساس، این افراد می‌گویند تعجیل ترامپ برای فروش تسلیحات پیشرفته، فرایند بررسی معمول در کنگره را دور زده و وزارت خارجه دولت او نیز به سوالات درباره ریسک‌های امنیت ملی مرتبط با این قرارداد، پاسخ نمی‌دهد.

به نوشته رویترز، سه سناتور آمریکایی همچنین گفتند که تسلیحات پیشرفته‌ای که ذیل این قرارداد به امارات فروخته خواهد شد، شامل پیشرفته‌ترین جنگنده جهانی یعنی اف-۳۵، بیش از ۱۴ هزار بمب و مهمات مرگبار و پهپادهای رزمی «ریپِر» است.

هفته قبل بود که  بود که «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که کاخ سفید رسماً با فروش جنگنده‌های اف ۳۵ و پهپادهای ام کیو به امارات به ارزش بیش از ۲۳ میلیارد دلار موافقت کرده است. 

 

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • نمادهای سبزرنگ بازار سهام امروز؛

    اقتصادنیوز: امروز برای دومین روز کاری متوالی شاهد ایجاد مازاد تقاضا در بازار بودیم، ارزش مازاد تقاضا به هزار و ۷۸۲…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید