ستاد انتخابات ترامپ شکایت خود در میشیگان را پس می‌گیرد

کدخبر: 374180
اقتصاد نیوز : وکیل شخصی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت ستاد انتخاباتی ترامپ در حال پس گرفتن شکایت خود به نتایج انتخابات در ایالت میشیگان است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: رویترز، جولیانی در این بیانیه گفت: «امروز صبح، به دلیل آسوده شدن خیالمان، در حال پس گرفتن شکایت خود در میشیگان هستیم.»

وی در ادامه هدفی که ستاد ترامپ در این ایالت دنبال می‌کرد را اینگونه تشریح کرد: «جلوگیری از تأیید زود‌هنگام انتخابات در بخش "وِین" تا شهروندان این بخش مطمئن شوند هر رأی قانونی شمارش شده و هر رأی غیر‌قانونی نیز شمارش نشود.»

ستاد انتخاباتی و هم‌پیمانان ترامپ به دنبال اعلام پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ماه)، شکایاتی را با هدف به تعویق انداختن تأیید نهایی بایدن بعنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا و ارائه شواهدی برای اثبات تقلب در شمارش آراء انتخاباتی مطرح کردند.

تیم ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات به نفع خود، از دادگاه درخواست کرده بود که مانع دو ایالت میشیگان و پنسیلوانیا در تأیید بایدن بعنوان پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شوند.

قانونگذاران ایالت میشیگان نیز در خصوص درخواست ترامپ برای تغییر آراء الکترال به نفع ترامپ تصریح کردند که هرگونه مداخله مجلس ایالتی در انتخابات، خلاف قانون ایالتی است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما