دست رد جمهوریخواهان میشیگان به سینه ترامپ

کدخبر: 374420
اقتصاد نیوز : رهبران جمهوریخواه ایالت کلیدی میشیگان بعد از دیدار با ترامپ، از عدم دخالت در روند اعلام نتایج انتخاباتی به نفع او خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رهبران جمهوریخواه مجالس ایالتی میشیگان بعد از دیداری که در کاخ سفید با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا داشتند؛ به صراحت گفتند که در حال حاضر هیچ اطلاعاتی که نتیجه انتخابات در این ایالت را تغییر دهد؛ در اختیار ندارند.

بنابر گزارش رویترز، آنها همچنین تاکید کردند که در تعیین نمایندگان هیئت الکترال، تابع قانون هستند.

چنین موضع‌گیری از جانب هم حزبی‌های ترامپ در ایالت میشیگان ضربه دیگری به او بعد از ناکامی شب گذشته در ایالت جورجیا محسوب می‌شود.

در جورجیا نیز، رهبران جمهوریخواه ایالتی اعلام کردند که با استناد به نتیجه بازشماری آرا، جو بایدن دموکرات، تمامی ۱۶ رای الکترال این ایالت را از آن خود کرده است.

با این حال گفته می‌شود که ترامپ به دنبال دیدار با رهبران جمهوریخواه سایر ایالات تاثیرگذار در روند انتخاباتی آمریکا است. این در حالی است که دست‌کم ایالات مستقر در نوار صنعتی آمریکا ازجمله میشیگان باید تا روز دوشنبه نتیجه نهایی شمارش آرا را اعلام کنند و فعلا نیز در لیست برنامه‌های کاخ سفید، برنامه دیدار با رهبران هیچ ایالتی به چشم نمی‌خورد.

در حال حاضر، آرای الکترال جو بایدن به ۳۰۶ رای رسیده حال آنکه که آرای الکترال ترامپ ۲۳۲ رای است.

از سوی دیگر، آرای مردمی جو بایدن نیز نزدیک به ۸۰ میلیون رای معادل ۵۱.۰۶ درصد در برابر ۷۳ میلیون و ۴۴۸ هزار رای ترامپ است که معادل ۴۷.۲۳ درصد آرا می شود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ ۱۳ آبان برگزار شد اما با این وجود هنوز به صورت رسمی برنده آن اعلام نشده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما