کدخبر: ۳۷۴۷۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بازار ایران به روی محصولات کُره‌ای بسته می‌شود؟

اقتصاد نیوز : رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: سئول هرچه سریعتر باید نسبت به بلوکه کردن اموال ایران بازنگری کند وگرنه امکان ورود محصولات کره‌جنوبی به بازار ایران از بین می‌رود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت، محمدصالح جوکار در خصوص عدم همکاری کره جنوبی برای آزادسازی اموال ایران در این کشور، اظهار کرد: متاسفانه سئول در راستای تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده علیه ایران، اقدام به بلوکه کردن پول های کشورمان کرده است.

وی افزود: این مهم در حالیست که تحریم های آمریکا بدون پشتوانه بین المللی و قانونی است و برای کشورها لازم الاجرا محسوب نمی شود.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که ایران واردات مختلفی از کره جنوبی انجام می دهد که این امر می تواند تحت تاثیر اقدام این کشور دچار آسیب شود، گفت: تهران بازار خوبی برای محصولات کُره‌ای محسوب می شود اما اگر این کشور دست به بازنگری در تصمیماتش نزد، ایران نیز امکان ورود به بازار خود را برای آن ها ممنوع می کند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین وزارت امور خارجه نیز باید با دیپلماسی و پیگیری های حقوقی در عرصه بین الملل زمینه افزایش فشار بر کره جنوبی را فراهم کند تا این کشور از تصمیم نادرستش بازگردد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند