کدخبر: ۳۷۴۹۱۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیش‌بینی صهیونیست‌ها از بازگشت بایدن به برجام

اقتصاد نیوز : پیش بینی مقام های سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی از رفتار بایدن در قبال جمهوری اسلامی ایران ، بازگشت رییس جمهوری منتخب آمریکا به توافق هسته ای است شاید به همین دلیل است که رسانه های این رژیم از برنامه ریزی واشنگتن و تل آویو برای انجام عملیات پنهان علیه تهران خبر می دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آمریکا  و اسرائیل در هفته های پایانی دوره حضور ترامپ در کاخ سفید سرگرم برنامه ریزی برای افزایش فشارها بر ایران از طریق عملیات مخفی و تحریم های اقتصادی هستند و برآورد آنها این است که تهران تا پیش از پایان دوره ترامپ واکنش نظامی نشان نخواهد داد.

روزنامه «تایمز آو اسرائیل» گزارشی در این باره منتشر کرده است . این روزنامه می نویسد :

از جمله عملیات مخفی علیه ایران تزریق ویروس استاکس نت، سرقت اطلاعات و اسناد هسته ای ایران به وسیله موساد و همچنین قتل دانشمندان هسته ای ایران بوده است.

هفته گذشته نیز نیویورک تایمز گزارش داد عوامل اسرائیل  «محمد المصری» فرد شماره دو القاعده را در ماه اوت در تهران به قتل رساندند. 

نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد ترامپ از مشاوران خود برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران در چند هفته پایانی دوره خود مشورت گرفته است ولی آنها او را از این کار برحذر داشته اند.

کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل همچنین روز جمعه گزارش داد نیروهای نظامی آن با مشارکت موساد، خود را برای بازگشت بایدن به برجام آماده می کنند و هدف آنها انعقاد توافقی مطلوب تر با ایران است. انتظار می رود بایدن رویکردی آشتی جویانه تر از ترامپ را در قبال ایران اتخاذ کند.

«الیوت آدامز» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز جمعه  هشدار داد اگر ایران و عوامل آن با فعالیت های نظامی  خود منجر به قتل اتباع آمریکایی شوند، از این کار پشیمان خواهند شد. مقامات عراقی به تازگی گفته اند ایران به همه نیروهای خود در خاورمیانه فرمان آماده باش و عدم تحریک ترامپ را داده است تا مانع حمله او در این چند هفته باقی مانده شود. 

«گابی اشکنازی»، وزیر خارجه گروه کوچکی را مامور تدوین راهبرد و مطلع ساختن اورشلیم در مورد تلاش های بایدن برای بازگشت به برجام کرده است. او به مجلس اسرائیل گفته است وزارت خارجه معتقد است بایدن به وعده خود در بازگشت به برجام عمل خواهد کرد. 

ظریف وزیر خارجه ایران سه شنبه گذشته اعلام کرد اگر بایدن تحریم های امریکا را لغو کند، تهران به برجام بازخواهد گشت ولی دولت ترامپ از قرار در حال طراحی تحریم های گسترده ای است که بازگشت به برجام را برای بایدن دشوار می سازد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند