ادامه تظاهرات علیه نتانیاهو در سرزمین های اشغالی

کدخبر: 376108
اقتصاد نیوز : همزمان با کاهش محدودیت های کرونا در سرزمین های اشغالی هزاران نفر در بیت المقدس و دیگر شهرها علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ساکنان سرزمین های اشغالی شنبه شب برای بیست و چهارمین هفته پیاپی و در پی کاهش محدودیت های کرونایی تظاهرات علیه نتانیاهو را از سر گرفتند.

هزاران نفر از اهالی بیت المقدس و چند شهر دیگر با برپایی تظاهرات گسترده به علت پرونده‌های فساد مالی و عملکرد ضعیف در مبارزه با کرونا خواستار استعفای نخست وزیر رژیم صهیونیستی شدند.

تظاهرات اصلی شنبه شب در نزدیکی محل اقامت نتانیاهو در قدس برگزار شد.

در همین پیوند هفت نفر از هواداران نتانیاهو به سبب حمله به معترضان از سوی پلیس دستگیر شدند.

بر اساس گزارش العربی الجدید، تل آویو، حیفا، قیساریه و دیگر شهرها نیز شاهد تظاهرات گسترده با حضور هزاران نفر علیه نتانیاهو بود.

افزایش شدید آمار ابتلا به ویروس کرونا و عملکرد ضعیف دولت نتانیاهو در کنار پرونده‌های فساد وی ماه‌ها است که معترضان را در سرزمین های اشغالی به خیابان‌ها کشانده است.

کابینه نتانیاهو به سبب سوء مدیریت در مقابله با شیوع ویروس کرونا، زیر تیغ تیز انتقادهای شدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی قرار دارد، به طوری که این رژیم در مقایسه با جمعیت، دارای یکی از بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در جهان است و تلاش های کابینه تاکنون برای کاهش میانگین مبتلایان به ویروس کرونا ناکام مانده است.

ناتوانی نتانیاهو برای مقابله با کرونا و پرونده‌های گوناگون فساد وی همچنین سبب شده محبوبیت حزب لیکود که وی ریاست آن را برعهده دارد، به شدت کاهش یابد.

نتانیاهو تنها نخست وزیر صهیونیستی است که در تاریخ نامشروع این رژیم در طول دوران حکمرانی‌اش متهم به جرایمی مانند فساد و اختلاس است.

وی به همراه همسرش به اتهام فساد چندین بار تحت بازجویی قرار گرفته‌، پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «۲۰۰۰»، «۳۰۰۰» و «۴۰۰۰» معروف است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما