باران در اغلب مناطق کشور/ یخ‌بندان در 8 استان

کدخبر: 376148
اقتصادنیوز :‌مدیرکل پیش‌بینی و سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز در اغلب مناطق کشور غیر از سیستان و بلوچستان، کرمان، شرق هرمزگان و خراسان جنوبی بارش داریم، گفت: سامانه بارشی جدید از روز سه‌شنبه 11 آذر وارد کشور می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت هواشناسی کشور بیان کرد: امروز در اغلب مناطق کشور غیر از سیستان و بلوچستان، کرمان، شرق هرمزگان و خراسان جنوبی بارش داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و سازمان هواشناسی افزود: امروز شدت بارش‌ها در استان‌های چهارمحال و بختیاری،‌کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، خراسان شمالی، سمنان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، شمال اصفهان، شمال بوشهر، غرب فارس و شمال خلیج فارس است.

وی اضافه کرد: روز دوشنبه 10 آذر در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، استان گلستان، استان‌های مازندران، گیلان، اردبیل، همچنین شمال خراسان رضوی و برخی مناطق سمنان، شرق کهگیلویه و بویراحمد، شرق اصفهان و شمال یزد بارندگی داریم که انتظار می‌رود، اواخر وقت فردا این سامانه از شمال‌شرق کشور خارج شود.

ضیائیان افزود: با ورود سامانه بارشی جدید از بعدازظهر سه‌شنبه 11 آذر، در استان‌های کهگیلویه و بویر‌احمد و غرب فارس و همچنین برخی مناطق یزد، اصفهان و سمنان و شمال خلیج‌فارس بارندگی داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز چهارشنبه 12 آذر در غرب و  جنوب‌غرب کشور، شمال‌شرق و مرکز کشور، همچنین دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش‌ها ادامه دارد که شدت بارش‌ها در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، غرب فارس و غرب اصفهان خواهد بود.

وی اضافه کرد: روز پنج‌شنبه 13 آذر بارش در غرب، جنوب‌غرب و شمال‌شرق کشور ادامه دارد همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از مرکز کشور و استان‌های ساحلی خزر، باران داریم.

ضیائیان تصریح کرد: در این مدت بارش در شمال‌غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های زاگرس شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات البرز غربی به صورت برف خواهد بود و در جنوب‌غرب و جنوب کشور به شکل رگبار و رعد و برق، گاهی با رخداد تگرگ، پیش‌بینی می‌شود. 

مدیرکل پیش‌بینی و سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا خلیج فارس و تنگه هرمز موّاج است و روز دوشنبه غرب دریای خزر موّاج خواهد بود. 

وی بیان کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 29 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 5 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود. 

ضیائیان افزود: روز آینده در 8 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی تهران بیان کرد: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری تا ابری همراه با مه صبحگاهی و گاهش بارش پراکنده پیش بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 12 و 5 درجه خواهد بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما