اولین مصاحبه ترامپ پس از انتخابات آغاز شد/ شکایت ترامپ از دادگاه

کدخبر: 376173
اقتصاد نیوز : رئیس جمهور کنونی آمریکا در اولین مصاحبه پس از انتخابات ۲۰۲۰ در مصاحبه ای اعلام کرد: به ما اجازه داده نمی‌شود تا دلیل خود را ارئه کنیم؛ این چه جور سیستم دادگاه است؟

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر: دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا در اولین مصاحبه خود پس از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ به شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در خصوص تقلب در انتخابات اخیر در کشورش اعلام کرد: به ما اجازه داده نمی شود تا دلیل خود را ارئه دهیم؛ بنابراین در صددم تا پرونده بزرگی را تنظیم کرده تا درباره این و بسیاری از دیگر موضوعات به همراه انبوهی از دلایل حرف بزنم.

وی در این باره ادامه داد: صدها و صدها شاهد در این باره داریم. این چه جور سیستم دادگاه است؛ یعنی من به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده جایگاهی ندارم؟

نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ۲۰۲۰ در این باره گفت: شکایتی که مطرح خواهم کرد، شامل همه اقداماتی است که قوانین انتخابات را نقض کرده اند. بزرگترین تقلب در تاریخ آمریکا روی داده است؛ اما رسانه ها از آن چشم پوشی می کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: اتفاق وحشتناکی روی داده است. انتخابات پسُتی یعنی فاجعه. آن‌ها میلیون‌ها برگه رأی ارسال کردند. مطمئنم شما افرادی را می‌شناسید که ۲، ۳، یا ۴ برگه رأی دریافت کردند؛ من خود می‌شناسم؛ می‌دانم شخصی ۴ برگه رأی گرفت که در واقع باید یک برگه می‌گرفت. حتی مُردگان زیادی هم در این انتخابات رای دادند. آنها تلاش کردند که در نتایج انتخابات کارولینای شمالی نیز تقلب کنند؛ اما موفق نشدند.

ترامپ تأکید کرد: این یک کلاهبرداری تمام عیار است. نمی‌دانم شاید وزارت دادگستری و اف‌بی‌آی نیز در این کار دخیل باشند. نمی‌دانم مردم چطور با این مسئله کنار آمدند. این غیرقابل باور است. در این انتخابات تقلب شده و این یک تقلب تمام عیار است.

رئیس جمهور کنونی آمریکا اضافه کرد: رسانه‌ها و شرکت‌های فناوری بزرگ نمی‌خواهند که درباره هانتر (پسر جو بایدن) و تقلب در این انتخابات صحبت کنند. ما آزادی رسانه نداریم؛ بلکه سرکوب آزادیِ رای دادن از سوی رسانه‌ها در آمریکا داریم.

ترامپ در ادامه باز هم مدعی شد که در صورت پیروزی در انتخابات، فوراً با ایران توافق می کند.

گفتنی است، هر دو نامزد اصلی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ پیش از برگزاری و نیز پس از اتمام آن یکدیگر را به دست داشتن در توطئه‌چینی علیه هم متهم کرده اند؛ واقعیتی که نقصان بزرگ در کشور مدعی لیبرال دموکراسی را به وضوح نشان می دهد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما