اظهار نظر بایدن درباره ترور شهید فخری زاده؛ مذاکره با ایران سخت تر شد

کدخبر: 377008
اقتصادنیوز : وی با تکرار برخی ادعاها درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران گفت که حرف آخر این است که نباید اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا و به نقل از سی‌ان‌ان، «جو بایدن» رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا با انتقاد از سیاست‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری فعلی این کشور در قبال ایران، روند مذاکره با ایران را بسیار دشوار خواند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص این‌که اقدام رژیم صهیونیستی در خصوص ترور شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند هسته‌ای ایران تا چه حد تلاش واشنگتن برای بازگشت به برجام را دشوار کرده است، گفت: «باید شفاف بگویم که بسیار سخت که درباره میزان تاثیر آن اظهارنظر کنم. من با سران بیش از ۲۰ کشور هم‌پیمان و ناتو صحبت کرده‌ام ولی بر اساس قانون اساسی در حال حاضر تنها یک رئیس‌جمهوری بر سر کار است و من اکنون نمی‌توانم در امور سیاست‌گذاری دخالت کنم».

وی با تکرار برخی ادعاها درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران گفت که حرف آخر این است که نباید اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را داد.

بایدن با انتقاد از رویکردهای ترامپ در قبال ایران گفت که ببینید سیاست‌های وی تا چه حد آسیب‌زننده بوده است. وی از برجام خارج شد که به توافق بهتری برسد. اما نتیجه‌اش بود؟ ایران قابلیت‌های هسته‌ای خود را افزایش داد.

وی افزود که مسأله موشک‌ها هم هست که می‌تواند خیلی دشوار باشند، ما به تنهایی نمی‌توانیم این مشکلات را حل کنیم.

بایدن تاکید کرد که آمریکا نه تنها برای حل مسأله تعامل با ایران، بلکه برای حل و فصل چالش‌های عمده دیگر از جمله چین و روسیه باید بخشی از ائتلاف بزرگ باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما