اظهارنظر یک نماینده مجلس درباره استفاده از واکسن کرونا

کدخبر: 378100
اقتصاد نیوز : یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه وزارت بهداشت تامین واکسن کرونا است. کمیسیون بهداشت مجلس هم در این باره پیگیری های لازم را انجام می دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمدعلی محسنی بندپی درباره تامین واکسن کرونا در کشور گفت: برای تقویت تولید ملی باید تمرکز را بر روی تولید واکسن کرونا در داخل کشور گذاشت. منتها در حال حاضر تولید این واکسن مراحل تست آزمایشگاهی و حیوانی را پشت سر گذاشته و اکنون باید بر روی نمونه های انسانی آزمایش شود تا به تایید نهایی دست پیدا کند. بعد از این مرحله در دسترس عموم قرار می گیرد. پس قبل از آن باید دارو و واکسن برای استفاده عمومی فراهم شود.

وی افزود: پیش از این نیز وزیر بهداشت در کمیسیون بهداشت گزارشی را به نمایندگان ارائه کرد مبنی بر این‌که اقداماتی برای دسترسی به واکسن کرونا خارجی صورت گرفته است. پس مردم از این نظر نگران نباشند، کمیسیون بهداشت هم پیگیر واردات واکسن خارجی است منتهی اولویت بر تقویت روند ساخت واکسن در داخل کشور بوده و بعد از آن به فکر واردات هستیم.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: مردم اطمینان داشته باشند که وزارت بهداشت پیگیر تامین و دسترسی واکسن کرونا است، ضمن آنکه تقویت تولید داخل و واکسن سازی در کشور نیز به عنوان یک اولویت پیگیری می شود. وزارت بهداشت موظف به تامین واکسن چه از راه واردات و چه از راه تولید داخل است تا به اندازه کافی واکسن در دسترس عموم قرار گیرد.

محسنی بندپی با این ادعا که تا پایان سال جاری واکسن کرونا در دسترس مردم قرار می گیرد گفت: ما در هفته آینده این موضوع را در کمیسیون بهداشت بررسی می کنیم مبنی بر اینکه آخرین نتایج تولید واکسن کرونا در داخل کشور چه بوده و اینکه چه اقداماتی برای واردات صورت گرفته است.

وی در عین حال اظهار کرد: استفاده از واکسن کرونا راهکار اصلی مقابله با این بیماری نیست. چون فعلا تنها ۲۰ درصد مردم شامل گروه های در خطر، کادر بهداشت و افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای را پوشش می دهد. راه مبارزه با کرونا قطع زنجیره انتقال آن هم از راه رعایت بهداشت فردی، حفظ پروتکل های بهداشتی، فاصله اجتماعی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما