جدی شدن رابطه اسرائیل و عربستان

کدخبر: 378373
اقتصاد نیوز : داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا، عادی‌سازی روابط عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی را امری اجتناب‌ناپذیر توصیف کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، همزمان با انتشار اخباری درباره اعلام آمادگی «پادشاهی مغرب» برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل، «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، عادی‌سازی روابط عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی را امری اجتناب‌ناپذیر توصیف کرد.

به نوشته خبر‌گزاری رویترز، کوشنر در اظهارات خود همچنین گفت، اکنون فقط مسئله زمان مطرح است و دیر یا زود روابط آنها با یکدیگر عادی خواهد شد.

سخنان کوشنر در حالی مطرح شده که ساعاتی پیش رئیس‌جمهور آمریکا در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت، مغرب برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام آمادگی کرده است.

ترامپ در این توئیت نوشت: «امروز یک گشایش تاریخی دیگر اتفاق افتاد. دو دوست بزرگ ما، اسرائیل و پادشاهی مغرب بر سر برقراری روابط کامل دیپلماتیک توافق کرده‌اند؛ این پیشرفتی بزرگ در راستای صلح در خاورمیانه است».

مغرب بعد از اردن، مصر، امارات، بحرین و دولت موقت سودان، ششمین دولت عربی است که روابط خود با رژیم صهیونیست را عادی‌سازی می‌کند. امارات، بحرین و سودان طی ماه‌های گذشته با وساطت آمریکا با رژیم اسرائیل روابط خود را عادی‌سازی کرده‌اند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما