ترامپ به گروه های مسلح و تندرو متوسل شد+ تصاویر

کدخبر: 378797
اقتصاد نیوز : دونالد ترامپ که از مجاری قانونی برای ابطال باخت خود ناامید شده، اکنون دست به دامان اعتراضات خیابانی گروه ‌های تندرو شده است تا به ادعای خود این مبارزه را ادامه دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، گروه‌ های مختلف هم از موافقان و هم از مخالفان «دونالد ترامپ» در خیابان ‌های شهر واشنگتن به راهپیمایی پرداختند.

بنابر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، برخی از رسانه‌ ها، تعداد حاضران را صدها و برخی دیگر هزاران نفر برشمرده‌ اند اما به نظر می‌ رسد تجمع حامیان ترامپ، از تجمع ماه گذشته آنها برای ابراز وفاداری به رئیس جمهور این کشور که اکنون در صندوق ‌های انتخاباتی، با اختلاف 74 رای الکترال باخته، کمتر است. گفته می ‌شود 5 نفر هم در جریان این راهپیمایی و تجمع، دستگیر شده‌ اند.

تجمع‌ کنندگان که ابتدا سرود ملی آمریکا را به صورت دسته جمعی می‌ خواندند، هنگامی که بالگرد حامل ترامپ را مشاهده کردند، یکصدا فریاد زدند «آمریکا» و «سرقت را متوقف کنید» که به تقلب انتخاباتی اشاره دارد.

توسل ترامپ به گروه های مسلح و تندرو+ تصاویر

در این گردهمایی خیابانی، گروه افراطی راست ‌گرای موسوم به «پسران مغرور» در حمایت از تلاش ترامپ به منظور به چالش کشاندن نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بنر‌هایی با عبارت «دزدی را متوقف کنید» حمل می‌ کردند. آنها همچنین شعارهایی را علیه آنتیفا (گروه ضد فاشیست و چپگرا) سر می ‌داده‌ اند.

این تجمع و حضور این گروه راست گرا می ‌تواند نشان از آن باشد که ترامپ با ناامید شدن از مجاری قانونی که بسیار به آنها امید داشت، اکنون به حمایت گروهی همچون «پسران مغرور» که یکبار در مناظره انتخاباتی گفته بود عقب بایستند و منتظر باشند، چشم دوخته است.

گفته می‌ شود «اریک تاریو» رهبر  این گروه صبح شنبه به کاخ سفید رفته اما سخنگوی کاخ سفید مدعی است او با ترامپ دیدار نداشته بلکه در قالب تور عمومی برای تماشای تزئینات کریسمس، آمده بوده است!

«مایک فلین» مشاور امنیت ملی سابق ترامپ هم در جمع معترضان در مقابل دیوان عالی برای نخستین بار در حمایت از ترامپ سخنرانی کرد. وی که دو بار به دلیل دروغ گفتن به اف بی آی در مورد تماس هایش با سفیر سابق روسیه متهم شناخته شده بود، در نهایت مشمول عفو ترامپ شد.

در مقابل حامیان ترامپ، گروه‌ های مخالف وی تظاهراتی را با شعار «با قدرت تمام علیه فاشیسم» آغاز کردند.

گزارش شده که در درگیری میان دو گروه مخالفان و حامیان ترامپ، چهار نفر بر اثر چاقو و یک نفر بر اثر شلیک گلوله زخمی شده است.

ترامپ درباره این تجمع گفت او راهپیمایانی را می ‌بیند که دومین بار در واشنگتن برای آنچه که «راهپیمایی میلیونی آمریکا را بار دیگر عظمت می ‌بخشیم» نامیده است، گرد هم آمده‌ اند تا از تلاش‌ های جاری برای برگرداندن باخت او در انتخابات 3 نوامبر پشتیبانی کنند.  

رئیس جمهور آمریکا برای چندمین بار از زمان انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام پیروزی کرده است. وی در توئیتی نوشت، «من انتخابات را بردم، اما به یاد داشته باشید که من فقط به آرای قانونی فکر می‌ کنم، نه به رای دهندگان جعلی و متقلبانه که از هر جایی سر برآوردند. چه رسوایی بزرگی...»

وی در ادامه توئیت های خود فرمانداران جمهوری خواه جورجیا و آریزونا را به تلاش برای اقدام علیه خود متهم کرد و تاکید کرد که آنها بیشتر از هر دموکرات ها دارند علیه من و حزب جمهوری خواه می ‌جنگنند.

ترامپ نوشت: فرمانداران جورجیا و آریزونا اجازه دادند رای ‌هایی که من به راحتی بردم دزدیده شود. هرگز آن را فراموش نمی‌ کنم.

این در حالی است که قاضی فدرال آمریکا در شهر «میلواکی» هم دادخواست تیم انتخاباتی ترامپ برای ابطال پیروزی «جو بایدن» در ایالت ویسکانسین را «غیرعادی» خواند و آن را رد کرد.

قاضی «برت لودویگ» در حکم صادره اعلام کرد: «از آنجا که این دادخواست نتوانست شواهدی دال بر انحراف آشکار از بخشنامه ‌های مجلس قانونگذاری ویسکانسین ارائه دهد، شکایت ترامپ رد می شود».

ویسکانسین جو بایدن دموکرات و مدعی پیروزی در انتخابات 2020 آمریکا را (با 0.7 درصد برتری بایدن بر ترامپ) به عنوان کاندیدای پیروز در این ایالت معرفی کرده و بدین ترتیب، بایدن 10 رأی الکترال این ایالت را از آن خود ساخته است.

علاوه بر این، بازشماری آرای دو بخش بزرگ این ایالت پیروزی بایدن را تأیید کرد.

دیوان عالی آمریکا هم روز جمعه دادخواست دادستان ایالت تگزاس برای ابطال نتیجه انتخابات در 4 ایالت کلیدی دیگر را رد کرده بود. این دادخواست مورد حمایت 17 دادستان جمهوری خواه دیگر و همچنین 107 نماینده کنگره آمریکا نیز قرار داشت.

دونالد ترامپ در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «دیوان عالی آمریکا به بزرگترین تقلب انتخاباتی تاریخ هیچ توجهی نشان نداد. دیوان عالی واقعاً ما را ناامید کرد. هیچ خردی ندارد، هیچ شجاعتی ندارد!»

در انتخابات 3 نوامبر (13 آبان) جو بایدن توانست 306 رای الکترال را از آن خود سازد در حالی که ترامپ تنها موفق شد 232 رای آنها را به سبد خود بریزد. حال قرار است نشست مجمع برگزینندگان در روز دوشنبه این هفته برگزار شود تا تکلیف قطعی انتخابات را روشن سازد.

تیم حقوقی و ستاد انتخاباتی ترامپ کوشید تاکنون صدها پرونده شکایتی در دادگاه‌ های مختلف ایالتی تشکیل دهد که هیچ یک به سرانجام نرسیده است.

رئیس جمهور آمریکا در حالی بر صحت ادعاهای خود تاکید دارد که آرای حدود 80 میلیون کاندیدای رقیب را غیرقانونی اعلام، و همچنان خود را پیروز این رقابت‌ ها می‌ داند.

ترامپ برای دو کرسی باقی‌ مانده سنا در جورجیا هم خط و نشان می ‌کشد و می‌ گوید اگر فرماندار این ایالت اجازه دهد که امضای آرا تایید شود، دوکاندیدای جمهوری‌ خواه پیروز خواهند شد.  

طبق نظرسنجی ملی شبکه فاکس ‌نیوز، در میان رای ‌دهندگان به ترامپ، 77 درصد فکر می ‌کنند که او حتما پیروز انتخابات شده است اما آرای او را در چند ایالت کلیدی دزدیده‌ اند. این درصد در بین کل رای‌ دهندگان 36 درصد و در بین جمهوری خواهان 68 درصد می ‌باشد. همینطور 26 درصد از افراد مستقل و حتی 10 درصد از دموکرات‌ ها معتقدند آرای ترامپ به سرقت رفته و تقلب شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما