12 شهر قرمز در ایران

کدخبر: 378921
از ۳۴ شهر قرمز، ۱۲ شهر شامل آستارا، بندرانزلی، رودسر و تالش در استان گیلان؛ آمل، بهشهر، رامسر، گلوگاه و نکا در مازندارن؛ زرین دشت در فارس؛ بافت در کرمان و گمیشان در گلستان در این وضعیت باقی مانده اند و فعلا روند بیماری نزولی نشده است.

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به  استان های در وضعیت قرمز کرونا بیان کرد: هفته گذشته از ۱۶۰ شهر، ۳۴ شهر قرمز بودند، استان‌های اردبیل، گلستان، گیلان و مازندارن، چهار استان قرمز ما در هفته گذشته بودند که براساس آخرین اطلاعات دریافتی در این هفته تنها دو استان گیلان و مازندران در وضعیت قرمز باقی مانده اند.

رئیسی ادامه داد: در همین راستا از ۳۴ شهر قرمز، ۱۲ شهر شامل آستارا، بندرانزلی، رودسر و تالش در استان گیلان؛ آمل، بهشهر، رامسر، گلوگاه و نکا در مازندارن؛ زرین دشت در فارس؛ بافت در کرمان و گمیشان در گلستان در این وضعیت باقی مانده اند و فعلا روند بیماری نزولی نشده که حتما نیاز است مردم و مسئولان این شهر‌ها بیشترین دقت را داشته باشند و در حال حاضر شهر‌های آستارا، تالش، آمل، گلوگاه و نور بدترین وضعیت را دارند.

وی با بیان اینکه اکنون ۱۲ شهر قرمز، ۲۳۱ شهر نارنجی و ۲۰۵ شهر در وضعیت زرد هستند، اظهار کرد: این آمار خوبی است که نشان دهنده روند رو به کاهش بیماری است. غفلت از ویروس کرونا سبب می‌شود که شیوع بیماری مجدد شعله ور شده و منجر شود که شهر، شهرستان‌ها و استان‌ها دوباره به وضعیت قرمز بازگردند و در نهایت آمار ابتلا و مرگ و میر در کشور افزایش یابد.

رئیسی ادامه داد: به هیچ وجه نباید غفلت کنیم اگر میبینم تغییر رنگی صورت گرفته به خاطر رعایت دستورالعمل ها، زحمات همه مردم و مسئولین و تعطیلی کسبه‌ای بود که فشار اقتصادی زیادی به آن‌ها وارد آمد. اگر می‌خواهیم نتیجه این همه زحمات از بین نرود باید رعایت دستورالعمل‌ها را ادامه دهیم.

 

تیتر یک
  • قیمت محبوب خریداران ملک؛

    اقتصادنیوز: ‌گروهی از کارشناسان بازار مسکن معتقدند با توجه به افزایش نهاده های ساختمانی نباید چندا ن به کاهش قیمت ها…

از دست ندهید
بلیط هواپیما