کدخبر: ۳۷۹۱۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رونمایی از سازوکار جدید اصلاح طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰

اقتصاد نیوز : عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران از تشکیل ائتلافی جدید میان احزاب اصلاح طلب برای انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد که جایگزین شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، یدالله طاهرنژاد عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، درباره نشست روز گذشته شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: بر اساس قانون جدید احزاب، تشکل‌های سیاسی می توانند در زمان انتخابات با یکدیگر ائتلاف کنند. بر همین اساس در جلسه اخیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مصوب شد که ۳۲ حزب اصلاح طلب عضو این شورا فعالیت خود برای انتخابات ۱۴۰۰ را در قالب یک نهاد اجماع ساز دنبال کنند.

وی افزود: این نهاد اجماع ساز در حوزه فعالیت های انتخاباتی، جایگزین هر دو نهاد قبلی یعنی شورای سیاست‌گذاری و شورای هماهنگی می شود.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران درباره ادامه فعالیت شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: از آنجا که وزارت کشور در نامه اخیر خود خطاب به احزاب تصریح کرده است که یک حزب نمی‌تواند همزمان در دو ائتلاف انتخاباتی حضور داشته باشد، بنابراین نهاد اجماع ساز تنها ائتلافی است که فعالیت اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ را راهبری می کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند