محسن هاشمی: برای گرفتن حق مردم تهران بیش از نجابت نیاز به سماجت داریم

کدخبر: 379177
اقتصادنیوز: رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه برای گرفتن حق مردم تهران بیش از نجابت نیاز به سماجت داریم گفت:‌ اولویت نخست تهران در شرایط کرونا تقویت حمل و نقل عمومی است.

به گزارش اقتصادنیوز ،محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در مراسم افتتاح باغ سلیمانیه اظهار داشت: این باغ بخشی از عمارت 25 هکتاری وثوق‌الدوله در جنوب شرق تهران است که با همکاری بنیاد مستضعفان و شهرداری تبدیل به بوستان شد و از امروز در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی بیان داشت: افتتاح این باغ از جمله اقداماتی است که در واقع شیوه صحیح استفاده از اموال عمومی محسوب می‌شود و موجب احیای سرمایه‌های اجتماعی انقلاب است.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد:‌ در حال حاضر به جای اینکه شاهد ساخته شدن مال‌ها و برج‌ها در تهران باشیم بوستان‌ها و پارک‌های عمومی را در اختیار مردم قرار می‌دهیم، انتظار مردم از شهر این است که تهران تبدیل به شهر زندگی شود که راه‌‌اندازی باغ سلیمانیه نقش مؤثری در این راستا دارد.

هاشمی به کمبودهای حمل و نقل عمومی در تهران اشاره کرد و گفت:‌در تحقق توسعه حمل و نقل عمومی با مشکل مواجهیم ازدحام در سیستم حمل و نقل عمومی و ترافیک از مشکلات تهران است که در شرایط کرونا وضعیت را حادتر کرده به طوری که نه معابر تهران ظرفیت استفاده از این حجم از خودروهای شخصی را دارد و نه حمل و نقل عمومی پاسخگوی مسافران در شرایط کرونا است.

وی بیان داشت:‌ از اولویت‌های مهم تهران تقویت حمل و نقل عمومی است که متأسفانه در اولویتمسؤولان نیست و حمل و نقل عمومی شهر مانند یک فرزند یتیم بین سیستم بانکی، دولت، مجلس و دستگاه‌های مختلف سرگردان است و هر جایی هم که احساس قدرت و کنترل باشد بخشی از حق این کودک یتیم تصاحب می‌شود.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: هر چند که حناچی بر رعایت آداب و حرمت‌ها تأکید زیادی دارد ولی باید توجه داشت برای گرفتن حق مردم تهران بیش از نجابت نیاز به سماجت داریم متأسفانه صدای کودک یتیم حمل و نقل عمومی در حال تضییع شدن است و باید از آن پیشگیری کرد.

تیتر یک
  • تنفر کلوپ روسای جمهوری سابق از سنت شکنِ حرفه‌ای؛

    روسای جمهور پیشین یالات متحده، باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون پس از برگزاری مراسم آغاز به کار دولت جو…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید