خبر غریب‌آبادی از کشف و ضبط بیش از ۷۷۸ تن انواع مخدر توسط ایران در ۱۰ ماهه ۲۰۲۰

کدخبر: 379547
اقتصاد نیوز : سفیر و نماینده دائم ایران در وین از کشف و ضبط بیش از ۷۷۸ تن انواع مخدر توسط ایران در ۱۰ ماهه ۲۰۲۰ خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، با ارسال نامه ای به دبیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمان ملل، از کشف بیش از ۷۷۸ تن انواع مواد مخدر توسط ایران در ۱۰ ماهه سال ۲۰۲۰ با تلاش و از جان گذشتگی سربازان و مأموران نهادهای انتظامی و امنیتی در مرزها و داخل کشور خبر داد.

غریب آبادی با بیان اینکه بیشترین میزان این کشفیات مربوط به تریاک با ۶۲۱۳۸۸ کیلوگرم است، اظهار داشت: میزان کشف و ضبط سایر مخدرهای دیگر نیز شامل حشیش ۷۶۶۲۵ کیلوگرم، مرفین ۱۷۵۰۰ کیلوگرم، هروئین ۲۲۸۱۵ کیلوگرم، شیشه ۱۴۴۵۸ کیلوگرم و سایر مواد ۲۵۳۳۶ کیلوگرم بوده است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان ادامه داد: مأموران مبارزه با مواد مخدر ایران در ۱۰ ماهه ۲۰۲۰ میلادی، تعداد ۱۹۱۴ درگیری مسلحانه با قاچاقچیان موادمخدر داشته اند که به انهدام و متلاشی شدن ۱۸۸۶ باند و شبکه ترانزیت و توزیع موادمخدر منجر شده است. در این درگیری ها، همچنین ۹ نفر از مأموران ایران نیز به شهادت رسیدند.

غریب آبادی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همچنان پرچمدار مبارزه با موادمخدر در سطح جهانی است، از بی توجهی برخی کشورها در عدم پذیرش مسئولیت مشترک در این حوزه انتقاد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما