نظرسنجی ترامپ از طرفدارانش درباره حضور در رقابت‌های انتخاباتی 2024

کدخبر: 379550
اقتصاد نیوز : در حالی که رئیس‌جمهور آمریکا همچنان از پذیرش شکست در انتخابات 2020 امتناع می‌کند، در یک نظرسنجی ایمیلی، از هوادارانش درباره شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 نظرخواهی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ایمیلی از طرفداران خود نظرشان را درباره شرکت او در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۰ پرسیده اما در آن اشاره‌ای به شکست در انتخابات امسال نکرده است.

به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، در این ایمیل که شامل لینک نظرسنجی در پایگاه اینترنتی ستاد انتخاباتی وی است، به دروغ ادعا شده که چپ افراطی انتخابات امسال را از ترامپ ربود.

در این ایمیل آمده است: مطمئن باشید رئیس‌جمهور شما هرگز از مبارزه برایتان دست نخواهد کشید. او هر کاری لازم است برای اطمینان از این که آمریکا اول است (شعار ترامپ) انجام خواهد داد. به همین خاطر او از ما خواست برای یک سوال بسیاری مهم درباره رقابت‌ ۲۰۲۴ ارتباط برقرار کنیم.

به محض پاسخ دادن به این سوال، پاسخ‌دهندگان ترغیب می‌شوند در انتخابات دور دوم سنا هم شرکت کنند. انتخاباتی که تکلیف اکثریت سنا را روشن خواهد کرد و در صورت نتیجه برابر «کاملا هریس» معاون رئیس‌جمهور منتخب تکلیف آن را مشخص خواهد کرد.

پیشتر نظرسنجی انجام شده توسط شبکه تلویزیونی «پی‌بی‌اِس»، شبکه رادیویی «اِن‌پی‌آر» و مؤسسه تحقیقاتی «ماریست»، نشان داد که ۶۰ درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی نمی‌خواهند شاهد بازگشت ترامپ در سال ۲۰۲۴ برای نامزدی ریاست‌جمهوری باشند.

نتایج این نظرسنجی که چهارشنبه پیش منتشر شد، نشان داد فقط ۳۲ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند که ترامپ باید در دوره بعدی نیز در انتخابات شرکت کند. بر این اساس، ۶۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی همچنین می‌گویند که ترامپ باید شکست در انتخابات کنونی و پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات را بپذیرد. 

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. بامداد دیروز بعد از اتمام روند رأی‌گیری از مجمع گزینندگان آمریکا (الکترال کالج)، پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور با ۳۰۶ رأی الکترال تایید شد. با این حال رئیس‌جمهور آمریکا همچنان مدعی تقلب گسترده در انتخابات است و طرفداران او بعد از رد شکایت‌های انتخاباتی ستاد ترامپ، چشم به نشست کنگره در ششم ژانویه دوخته‌اند تا آرای الکترال را به چالش بکشند.

تیتر یک
  • تورم تولید کننده در همسایگی ۱۰۰ درصد قرار گرفت

    تورم تولیدکننده بخش صنعت در سال ۹۹ به رکورد خود در دهه ۹۰ رسید. این اتفاق چه تاثیری را بر قدرت خرید مردم در سال ۱۴۰۰…

از دست ندهید
بلیط هواپیما