ترور در مقابل عادی سازی روابط با اسرائیل آخرین معادله آمریکاست؟

کدخبر: 379573
اقتصاد نیوز : پروسه ۴۰ ساله تروریسم که از دهه ۸۰ قرن گذشته، آمریکا با عنوان حمایت از برخی عناصربا آموزه های منحرف وهابیت سعودی و پول شیخ نشین های حوزه خلیج فارس آغاز کرد، به اعتقاد کارشناسان درعراق بعد از شکست داعش و بروز شتابزده پروژه عادی سازی با رژیم اسرائیل به ایستگاه نهایی خود نزدیک شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، چند صاحب نظر عراقی و عرب که ایرنا با آنها گفت وگو کرده معتقدند پروسه تروریسم سازمان یافته ای که آمریکا در منطقه مبتکر آن بوده، امثال «هیلاری کلینتون» وزیر امور خارجه وقت آمریکا در دولت «باراک اوباما»، «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا، «محمد بن سلمان» ولی عهد سعودی و بالاخره «حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی» وزیر امور خارجه وقت قطر به صراحت به آن اعتراف کرده اند.

این عده که از طیف دیپلمات، عالم دین و سران عشایر هستند بر این باورند که تروریسم آمریکایی مورد حمایت شیخ نشین های پولدار حوزه خلیج فارس در طول عمر ۴۰ ساله خود از مراحل متعددی عبور کرده که نخست با حمایت از گروه های افراط گرای سیراب از تفکرات منحرف وهابیت بروز یافته و در سال های بعدی به صورت عملیات ترور مستقیم آمریکایی و صهیونیستی تحت عنوان ترور دولتی در منطقه و جهان نمود پیدا است.

بارزترین نمود این گونه جنایت ها در قضیه ترور سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق و همراهانشان در ۱۳ دیماه ۹۸ اتفاق افتاد.

ساعات کوتاهی بعد از این عملیات تروریستی، دونالد ترامپ در پشت دوربین های تلویزیون ظاهر شد و به ترور این دو فرمانده مبارزه با تروریسم، صراحتا اعتراف کرد.

حادثه دوم که پدیده رو به رشد تروریسم دولتی را در جهان به ترسیم کشیده، به حادثه جنایتکارانه ترور شهید دکتر «محسن فخری زاده» دانشمند صنعت دفاعی کشور در هفتم آذرماه ۹۹ بر می گردد که رژیم صهیونیستی مرتکب آن شد؛ بدون اینکه جامعه جهانی این افزایش رو به رشد ترور دولتی را محکوم کند.

اما از نمودهای بارز دیگر پدیده رو به رشد ترور دولتی در جهان، به حادثه پنجم اوت ۲۰۱۸ (۱۴ مرداد۹۷) بر می گردد؛ وقتی که چند پهپاد قصد ترور «نیکولاس مادورو» رییس جمهوری ونزئلا را داشتند اما این سوء قصد، خنثی شد و مادرو متعاقب آن فاش ساخت که ۲۰ میلیون دلار برای ترور او آمریکا اختصاص داده است.

«محمد احمد القبلی» کاردار سفارت یمن در بغداد، «عبدالقادر الآلوسی» رییس شورای پیوند محمدی (ص) که از علمای برجسته استان الانبار عراق به شمار می رود به علاوه «ابومحمد الفکیکی» دبیرکل شورای مرکزی عشایر عراق از جمله شخصیت هایی است که ایرنا در این خصوص با آنها به گفت وگو نشسته است.

این شخصیت های عراقی و عرب معتقدند که آمریکا آخرین معادله خود را در منطقه اینگونه ترسیم کرده که هر کشوری به صف عادی سازان روابط با رژیم صهیونیستی نپیوندد، با گزینه تروریسم مواجه می شود.

بروز جنایت های تروریستی در کشورهای محور مقاومت مانند جمهوری اسلامی ایران، عراق، لبنان، فلسطین، یمن و بالاخره سوریه و نیز آرامش کاذب در کشورهایی که به خفت عادی سازی با این رژیم غاصب تن داده اند، در همین راستا تحلیل و تفسیر شده است.

این وضعیت حتی در شبکه های اجتماعی توسط برخی از کاربران عراقی مورد توجه قرار گرفته و کاربر نزدیک به محور مقاومت به نام «علی ولی» در این راستا تحت عنوان «تروریسم و عادی سازی» نوشته است: «چرا پدیده ترور و تروریسم کشورهای محور مقاومت را در می نوردد اما در کشورهای تن داده به رابطه با رژیم صهیونیستی دیده نمی شود؟»

این کاربر عراقی در ادامه آورده است: «کشورهای تن داده به رابطه با رژیم صهیونیستی جزو مرتجع ترین و مستبدترین نظام های سیاسی در جهان هستند در مقابل کشورهایی مانند ایران، یمن، سوریه و عراق در چشم توفان ترور قرار گرفته اند. آیا این معادله جدیدی است که آمریکا تحت عنوان عادی سازی یا ترور ترسیم کرده است؟»

محمد احمد القبلی: ترور بخشی از سیاست آمریکا است

کاردار سفارت یمن در بغداد معتقد است که ترور دیرگاهی است که به بخشی از سیاست آمریکا تبدیل شده است.

«محمد احمد القبلی» به ایرنا گفت که آمریکا برای پیشبرد سیاست هایش در منطقه کشورهای آزاده را در معرض ترور قرارداده که این پدیده به صورت های مختلف نمود یافته است.

وی حمایت از گروه های تروریستی افراط گرای با آبشخور وهابیت تکفیری تحت حمایت عربستان سعودی مانند القاعده و داعش و زیر مجموعه های آنها یا اعمال تحریم های اقتصادی علیه برخی کشورها و بالاخره ترور مستقیم نخبگان علمی، نظامی و هدف قرار دادن طرح های توسعه ای این گونه کشورها آزاد را از نمودهای بارز تروریسم آمریکایی خوانده است.

القبلی گفت: تروریسمی که آمریکا دیگران را به آن متهم کند در واقع آزادمردان جهان و کشورهایی که مخالف سیاست های استعماری و استکباری آمریکا و اشغالگری های رژیم صهیونیستی هستند را هدف قرار داده است.

وی طرف دیگر معادله را کسانی دانست که خط مشی خود را بر مبنای آزادگان جهان و خط مشی انبیاء و اولیاء الهی و در راس آنها امام حسین (ع) به عنوان سرآمد آزادگان جهان، قرار داده اند.

کاردار سفارت یمن در بغداد افزود که آمریکا با سیاست های ترور نخبگان علمی، نظامی و اعمال تحریم های اقتصادی همانند آنچه اینک بر جمهوری اسلامی ایران اعمال شده، در واقع تروریسم دولتی را علیه ملت های آزاده جهان به اجرا گذاشته است.

به گفته وی، آنهایی که امروز در مسیر عادی سازی گام گذاشته تنها از عزت و کرامت این امت کوتاه نیامده بلکه از شرافت و ارزش های اخلاقی خود چشم پوشی کرده اند.

القبلی سرنوشت ملت های منطقه را همچنان همراهی با محور مقاومت دانست و گفت که از دیدگاه ملت های منطقه این است که مقاومت تنها راه بازیایی عزت و کرامت است.

الآلوسی: پیگیری جنایی پرونده های ترور، به آمریکا ختم می شود

رییس شورای علمای پیوند محمدی (ص) معتقد است که براساس قانون جنایی، پیگیری روند جنایی عملیات ترور، به متهم اصلی آن یعنی آمریکا خاتمه می یابد.

«عبدالقادر الآلوسی» درباره این روند جنایی به ایرنا گفت که این بدان معنا است کسانی که برای پروسه عادی سازی با رژیم صهیونیستی طراحی کرده اند، همان ها هستند که در طول سال های گذشته از تروریسم حمایت کرده و خود مجری عملیات ترور بوده اند.

وی ادامه داد که تروریسم جنایت بزرگی است که در وقت حاضر در منطقه جریان دارد و یک اصل در قوانین جنایی وجود دارد که متهمان اولیه هر جنایت، بیشترین بهره برندگان از وقوع جرائم هستند.

به گفته وی، بعد از وقوع جنایت های زیادی که در منطقه تحت عنوان تروریسم اتفاق افتاده اینک طرح عادی سازی شروع شده است این بدان معنا است کسانی که برای پروسه عادی سازی نقشه چیده بودند همان ها هستند که در طول سال های گذشته از تروریسم حمایت کرده و خود مجری عملیات ترور بوده اند.

شیخ الآلوسی تاکید کرد که تروریسم در واقع طرحی برای ایجاد ارعاب در منطقه بوده تا از طریق آن بتوانند پروسه امروز عادی سازی با رژیم غاصب صهیونیستی را پیش ببرند.

این عالم دین اهل سنت عراق افزود که ادعای های زبانی مخالفت با تروریسم یا ژست کاذب مبارزه با تروریسم هرگز نمی تواند، آنها را در این جنایت تبرئه کند زیرا کاملا واضح و آشکار شده و دلایل و مستندات و شواهد گوناگونی در خصوص نقش این کشورها در این پروژه برای رسیدن به پروسه عادی سازی وجود دارد.

وی تصریح داشت که بعد از ترور، کشورهای طراحی کننده هیچ گزینه دیگری ندارند زیرا پروسه آنها تحت عنوان عادی سازی به اجرا درآمده و نشان می دهد که ترور آخرین تیر ترکش آنها بوده است.

الفکیکی: دشمن نمی خواهد امت واحد اسلامی شکل بگیرد

دبیرکل شورای مرکزی عشایر عراق نیز معتقد است که دشمن نمی خواهد در منطقه چیزی به نام امت واحد اسلامی شکل بگیرد برای همین هرگونه موفقیت و پیروزی این امت را در ابعاد نظامی، علمی و اقتصادی هدف قرار می دهد.

«ابومحمد الفکیکی» به ایرنا گفت که ملت های منطقه اینک در میان دو طرح قرار دارند که یکی طرحی کامل با مختصات جهان اسلام است و از ویژگی های آن مقاومت در برابر حضور بیگانگان است و در مقابل نظام های مرتجع مزدور رابطه با رژیم صهیونیستی قرار دارند.

به گفته وی، حکامی که این روزها به ذلت عادی سازی با رژیم صهیونیستی تن داده در واقع مزدوران دیروز و دوستان امروز این رژیم غاصب محسوب می شوند.

الفکیکی خاطر نشان ساخت که عادی سازی پاره ای رژیم های مرتجع و دست نشانده را نباید به پای ملت های منطقه نوشت زیرا ملت های عربی و اسلامی اساسا رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسند.

وی در عین حال ترور نخبگان علمی و نظامی امت اسلامی در ایران، عراق، سوریه، یمن و عموم جهان اسلام را از تبعات روابط پنهان نظام های استبدادی شیخ نشین حوزه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا دانست.

بنا به تاکید الفکیکی، آنچه در وقت حاضر جریان دارد توطئه بزرگی علیه جهان اسلام است که مزدوران در برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به علاوه پاره ای دیگر از نظام های مرتجع عربی در آن نقش دارند.

وی افزود: آنچه اتفاق می افتد عادی سازی پاره ای رژیم ها است و نباید آن را عادی سازی جهان اسلام و عرب با این رژیم غاصب دانست زیرا ملت ها مخالف این امر هستند.

دبیرکل شورای مرکزی عشایر عراق هدف قرار دادن نخبگان چه در ایران یا عراق و دیگر سرزمین های اسلامی را هدف قرار دادن کل طرح اسلامی دانست و افزود که با وجود همه این طرح ها اما فرزندان جهان اسلام به روند مقاومت خود با انرژی بیشتری ادامه می دهند.

این سه صاحب نظر عراقی و عرب معتقدند که نه آمریکا و نه رژیم کاذب صهیونیستی و نه حکام مرتجع منطقه و هیچ قدرتی غیر از ذات الهی نمی تواند سنت های تاریخ را تغییر دهند.

به گفته آنها تاریخ نشان می دهد که بارها بیگانگان پا به منطقه گذاشته اما تقدیر همه آنها این بود که منطقه را ترک کنند و در نهایت زمین برای صاحبانش که ملت های منطقه هستند، باقی مانده است.

تیتر یک
  • تورم تولید کننده در همسایگی ۱۰۰ درصد قرار گرفت

    تورم تولیدکننده بخش صنعت در سال ۹۹ به رکورد خود در دهه ۹۰ رسید. این اتفاق چه تاثیری را بر قدرت خرید مردم در سال ۱۴۰۰…

از دست ندهید
بلیط هواپیما