پاسخ اردوغان به تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه

کدخبر: 379594
اقتصاد نیوز : رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه روز چهارشنبه با تاکید بر اینکه هدف از تحریم‌های اخیر آمریکا علیه آنکارا ضربه زدن به تلاش‌های ترکیه برای پیشرفت در حوزه صنایع دفاعی است، گفت: ما تلاش خود را برای مستقل شدن در این حوزه بیشتر خواهیم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری آناتولی اعلام کرد، اردوغان در سخنانی به تحریم های اخیر آمریکا علیه این کشور واکنش نشان داد و افزود: هدف از تحریم‌های آمریکا ضربه زدن به تلاش‌های انجام شده ترکیه در حوزه صنایع دفاعی است. 

وی تاکید کرد: با این تحریم‌ها،‌ گام‌های سریعتری برای ایجاد صنعت دفاعی که به سطح رهبری جهانی در هر زمینه‌ای برسد، برخواهیم داشت.

رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: این تحریم‌ها به جز ترکیه بر هیچ کشور دیگری اعمال نشده، این چه اتحادی است؟ این تحریم‌ها حمله به حاکمیت ترکیه است.

اردوغان در ادامه افزود: هدف اساسی از تحریم‌های آمریکا نابود کردن مسیر پیشرفتی که ترکیه در راستای صنایع دفاعی برمی‌دارد. 

وی تصریح کرد: از نزدیک مشاهده می‌کنیم که چگونه طرف‌هایی که نتوانستند ترکیه را وادار به تسلیم کنند، سعی دارند مخالفان داخلی و برخی نهادها را به بازیچه‌ای در دست خود تبدیل کنند.

رئیس‌جمهوری ترکیه اضافه کرد: واشنگتن به هیچ یک از شروط ما برای خرید سامانه‌های دفاعی پاسخ نداد و از سلاح تحریمها علیه ما استفاده کرد زیرا ما نیازهای خود را از جای دیگر تأمین کردیم. 

وی گفت: ما تلاش خود را برای یافتن استقلال در حوزه صنایع دفاعی از همه لحاظ بیشتر خواهیم کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما