۵ ماده غذایی که عفونت‌های پوستی را نابود می کند

کدخبر: 379727
اقتصاد نیوز : عفونت‌های پوستی عفونت‌هایی هستند که در اثر حمله میکروارگانیسم‌های مضر به بدن مانند باکتری ها، ویروس ها، قارچ‌ها و انگل‌ها ایجاد می‌شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بیش از ۹۰ درصد لوازم آرایشی باعث عفونت می‌شوند عفونت‌های پوستی ممکن است ناشی از یک عارضه پاتولوژیک باشد یا به دلیل خوردن برخی از مواد غذایی که باعث آلرژی می‌شوند، رخ دهند و علائم آن در بعضی از افراد در زمستان به دلیل کم آبی ناشی از قرار گرفتن مداوم در هوای سرد بدتر شود؛ بنابراین باید برای جلوگیری از بروز آن، بر خوردن یک گروه خاص از غذا‌ها در هنگام سرما مداومت داشته باشیم که این غذا‌ها عبارتند از:

کلم

کلم سرشار از "ویتامین C" است و به بدن در مبارزه با عفونت باکتریایی کمک می‌کند. سالهاست که از برگ کلم به عنوان پادزهر برای بهبود بریدگی ها، خراش ها، زخم ها، آبسه‌ها و زخم‌های آلوده استفاده می‌شود. به عنوان مثال، از برگ کلم می‌توان برای برداشتن چرک از ناخن‌های پا و از بین بردن عفونت استفاده کرد.

۵ ماده غذایی که عفونت‌های پوستی زمستانی را قلع و قمع می‌کنند

روغن نارگیل

روغن نارگیل یک درمان خانگی مؤثر برای عفونت‌های پوستی است و حاوی مقادیر زیادی اسید لوریک و کاپریسیل است که هر دو ماده مغذی هستند و برای تقویت سیستم ایمنی بدن کار می‌کنند؛ بنابراین توصیه می‌شود پوست را با روغنی که از آن استخراج شده ماساژ دهید تا از آن در برابر باکتری‌های مضر که باعث ایجاد عفونت می‌شوند، محافظت کنید.

۵ ماده غذایی که عفونت‌های پوستی زمستانی را قلع و قمع می‌کنند

سیر

سیر تازه حاوی یک اسید آمینه به نام "آلین" است که دارای خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد عفونی کننده است که می‌تواند با باکتری‌های ایجاد کننده آکنه مقابله کرده و تورم و التهاب را کاهش دهد.

خوردن سیر تازه می‌تواند به از بین بردن مخمر، قارچ‌ها و کرم‌ها از سیستم گوارش نیز کمک کند. سیر همچنین یک داروی موضعی ایمن برای عفونت‌های پوستی است.

۵ ماده غذایی که عفونت‌های پوستی زمستانی را قلع و قمع می‌کنند

عسل

عسل سفید به مبارزه با عفونت‌های پوستی کمک می‌کند؛ زیرا حاوی آنزیم هیدروژن پراکسید است که آن را به یک درمان موضعی موثر برای بیماری‌های پوستی و زخم‌ها تبدیل می‌کند.

۵ ماده غذایی که عفونت‌های پوستی زمستانی را قلع و قمع می‌کنند

زردچوبه

این ماده رایج که در آشپزخانه استفاده می‌شود یک درمان طبیعی عالی برای انواع بیماری‌های پوستی از جمله جوش، اگزما و درماتیت آتوپیک است. به لطف خاصیت ضد التهابی، میکروبی و آنتی اکسیدانی شگفت انگیز، زردچوبه را می‌توان برای پاک سازی زخم‌ها و سوختگی‌ها نیز مصرف و یا با شیر مخلوط کرد.

۵ ماده غذایی که عفونت‌های پوستی زمستانی را قلع و قمع می‌کنند

تیتر یک
  • بن‌فرحان: مواضع رئیسی را بر مبنای واقعیت موجود قضاوت می‌کنیم

    اقتصادنیوز: به دنبال پیروزی ابراهیم رئیسی در سیزدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما