نگرانی‌ها بابت سرقت سایبری اطلاعات آمریکایی‌ها

کدخبر: 379841
مقامات ارشد کمیته مالی سنای آمریکا روز پنج‌شبه از "خدمات درآمد داخلی" خواستند تا نسبت به سرقت احتمالی اطلاعات حساس مالیات‌دهندگان به عنوان بخشی از هک نرم‌افزار «سولار ویندز» توضیح دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ​چاک گراسلی رئیس و ران وایدن معاون کمیته مالی سنای آمریکا در نامه‌ای به چارلز رتینگ کمیسیونر «خدمات درآمد داخلی» نوشتند: با توجه به حساسیت شدید اطلاعات شخصی مالیات‌دهندگان که به سازمان امور مالیاتی سپرده شده است، و صدمه‌ای که هم به حریم خصوصی آمریکایی‌ها و هم به امنیت ملی ما که می تواند در نتیجه سرقت و بهره‌برداری از این داده‌ها توسط دشمنان ما وارد شود، ضروری است بدانیم که نهاد مالیاتی تا چه اندازه در معرض خطر قرار گرفته است.

این سناتورها افزودند: همچنین حیاتی است تا بدانیم که سازمان مالیاتی آمریکا چه اقداماتی را برای کاهش هرگونه آسیب احتمالی، اطمینان از اینکه هکرها دیگر به سیستم‌های داخلی این سازمان دسترسی ندارند و جلوگیری از هک‌های آتی اطلاعات مالیات‌دهندگان اتخاذ کرده است.

رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که چندین آژانس دولت آمریکا در روزهای اخیر در معرض یک حمله سایبری بزرگ قرار گرفته‌اند که از نرم‌افزار شرکت «سولار ویندز» استفاده می‌کرده‌اند.

وزارت خزانه‌داری که نهاد مالیاتی یکی از ادارات آن است، یکی از وزارت‌خانه‌هایی است که در معرض این حمله قرار گرفته است.

روزنامه واشنگتن پست مدعی است که یک گروه اطلاعات نظامی روسیه که به عنوان «خرس آسوده» شناخته می‌شوند، پشت این حملات بوده‌ است.

آژانس امنیت سایبری و زیرساخت (سیسا) روز یکشنبه دستورالعمل اضطراری صادر کرد ک همه نهادهای دولتی، محصولات «سولار ویندز» را خاموش کنند.

در نامه گراسلی و وایدن به نهاد مالیاتی آمریکا آمده است: به نظر می‌رسد «خدمات درآمد داخلی» یکی از مشتریان سولار ویندز در اواخر ۲۰۱۷ بوده است.

این نامه آخرین تلاش قانون‌گذاران برای تحت فشار قراردادن آژانس‌های دولتی برای اطلاعات بیشتر درباره حمله سایبری است. اوایل این هفته وایدن و شرود براون معاون کمیته بانکی سنا از استیون منوچین وزیر خزانه‌داری خواستار ارائه اطلاعاتی درباره تاثیر این حمله بر وزارت‌خانه او شده بودند.

همچنین یک گروه از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات‌ها، از "سیسا" و "اف بی آی" خواسته بودند تا اطلاعات بیشتری را درباره تاثیر این حمله بر وزارت خانه مذکور ارائه دهند.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید