درخواست مهم نامزد خاشقچی از جو بایدن

کدخبر: 380007
نامزد جمال خاشقچی از رییس جمهور منتخب آمریکا درخواست کرد تا به وعده خود در زمینه افشای اسناد قتل او عمل کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه گاردین روز جمعه به نقل از خدیجه چنگیز نوشت: انتشار گزارش های ویژه مربوط به قتل خاشقچی که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) آن را محرمانه دانسته، گامی است که تا حد زیادی به کشف حقیقت کمک خواهد کرد.

وی از بایدین خواست به وعده خود مبنی بر اینکه عربستان بهای جنایت قتل خاشقچی را می پردازد، وفا کند. بایدن قبل از پیروزی و در جریان مبارزات انتخاباتی به این موضوع اشاره کرده بود.

چنگیز گفت: از رییس جمهوری آمریکا می خواهم به محض ورود به کاخ سفید گزارش ها و مدارکی را که در اختیاز آژانس اطلاعات مرکزی است منتشر کند، این موضوع تا حد زیادی به فاش شدن حقیقت مربوط به عامل قتل خاشقچی کمک خواهد کرد.

رسانه های خبری بارها اعلام کردند که گزارش های اطلاعاتی به این نتیجه رسیده اند که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دستور قتل خاشقچی را داده است،موضوعی که ریاض آن را تکذیب می کند.

جمال خاشقچی روزنامه نگار مخالف بن سلمان که در واشنگتن پست قلم می‌زد مهر ماه سال ۹۷ پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه ربوده شد و به طرز فجیعی به قتل رسید.

این روزنامه نگار ۵۹ ساله به‌عنوان منتقد هیأت حاکمه سعودی، دوم اکتبر ۲۰۱۸ (۱۰ مهر ۹۸) یک هفته پس از آنکه از مقام‌های سعودی به خاطر سکوت در برابر اهانت‌های ریییس  جمهوری آمریکا انتقاد کرده بود، در کنسولگری سعودی در استانبول به قتل رسید.

خاشقچی پیش‌تر نیز در سلسله مقالاتی در روزنامه واشنگتن پست آمریکا، از سیاست‌های عربستان در خصوص بحران قطر، قطع روابط با کانادا، جنگ علیه یمن و برخورد مقامات سعودی با رسانه‌های و فعالان مدنی به‌ویژه مدافعان حقوق بشر انتقاد کرده بود.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید