کدخبر: ۳۸۰۲۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نگرانی مقامات امنیتی از تفکرات شوم ترامپ

اقتصاد نیوز : تفکرات شوم ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات، مقامات امنیتی را نگران کرده است تا از قدرت خود سواستفاده کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مسئولان ارشد دولت آمریکا به صورت فزاینده‌ای نگران هستند که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور از قدرت دولتی سوءاستفاده کند تا نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری را تغییر دهد.

پایگاه خبری «آکسیوس» به نقل از چند مقام ارشد آمریکایی نوشت: «ترامپ زمان بسیار زیادی را با کسانی می‌گذارند که به نظریه‌پرداز توطئه و شکاک بودن مشهور هستند و به سوءاستفاده آشکار از قدرت، تشویق می‌کنند».

نگرانی مسئولان کاخ سفید شامل تمایل ترامپ به اتخاذ ایده «مایکل فلین» مشاور پیشین امنیت ملی خود برای اعمال حکومت نظامی، استقرار ارتش و تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری است.

یک مقام ارشد می‌گوید: «زمانی که ترامپ به بازنشر توئیت‌های محتوی تهدیدها برای زندانی کردن سیاسیون و صحبت کردن با افراد دارای توهم توطئه می‌پردازد، غیرممکن است که درباره پایان این [ماجرا] نگران نشد».

آکسیوس به نقل از دیگر منابع نوشت که در جلسه روز جمعه ترامپ با مشاوران و دستیاران خود، از یک مقام وزارت امنیت داخلی درباره احتمال توقیف دستگاه‌های شمارش آراء سوال کرده و او نیز پاسخ داده که این وزارتخانه صلاحیت لازم برای این اقدام را ندارد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند