واکنش بولتون به اجرای حکومت نظامی ترامپ

کدخبر: 380379
مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به پیشنهاد «مایکل فلین» همتای پیشین خود برای برقرار کردن حکومت نظامی در ایالت‌های کلیدی، چنین پیشنهادی را منزجرکننده و غیر قابل باور خواند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» به گزارش‌ها در خصوص برگزاری جلسه میان ترامپ و دستیارانش با حضور «مایکل فلین» و پیشنهاد فلین به رئیس‌جمهور آمریکا درباره استفاده از حکومت نظامی به منظور تغییر نتیجه انتخابات، واکنش نشان داد.

بولتون گفت: این منزجرکننده است. جور دیگری نمی‌شود آن را توصیف کرد، باورکردنی نیست. قطعاً بی‌سابقه است. فکر می‌کنم مهم است که بدانیم این فقط یک روز (عادی) دیگر در دفتر بیضی (دفتر ترامپ) بوده است. 

وی افزود: این نظریه وجود دارد که هر چه به بیستم ژانویه (مراسم تحلیف بایدن و پایان دوره ترامپ) نزدیک می‌شویم، وی بدتر می‌شود، اما اینطور نیست این همان رفتاری است که بارها از سوی او تکرار شده است.

بولتون در ادامه درباره پیشنهاد بردن امکانات نظامی به ایالت‌های کلیدی و برگزاری مجدد انتخابات گفت: ببینید بین ناکارآمدی و شرارت تفاوت وجود دارد و درباره ترامپ این بی‌کفایتی است زیرا او برای این کار مناسب نیست. فکر نمی‌کنم او تا حالا قانون اساسی را خوانده باشد؛ اگر هم خوانده پس به وضوح متوجه آن نیست و اگر متوجه هم شده، پس فراموش کرده به همین خاطر است بارها مشاورانش مجبور شده‌اند مانع او شوند و کنترلش کنند. 

او در پایان گفت: پیشنهاد می‌کنم از آنجا که تعداد زیادی از اعضای کنگره بخصوص جمهوری‌خواهان در کاپیتال هیل (ساختمان کنگره) حضور دارند، شب خوبی خواهد بود که درباره قانون اساسی و این چرا رئیس‌جمهور نمی‌تواند حکومت نظامی ایجاد کند به صحبت بپردازند. 

شبکه «الجزیره» بامداد یکشنبه به نقل از شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد: «ترامپ در جلسه‌ای با تعدادی از مشاوران و متحدان خود، مسئله اعلام حکومت نظامی برای تغییر نتیجه انتخابات را به بحث گذاشته است».

روزنامه «نیویورک‌تایمز» نیز بامداد یکشنبه نوشت، دو منبع مطلع می‌گویند ترامپ با تیم خود درباره انتصاب «سیدنی پاول» وکیل پیشین خود به عنوان «مشاور ویژه» برای بررسی تقلب انتخاباتی صحبت کرده است. این دو منبع توضیح دادند که بیشتر مشاوران ترامپ از جمله «رودی جولیانی» وکیل شخصی وی با این ایده مخالفت کردند و هنوز مشخص نیست که رئیس‌جمهور آمریکا این ایده را اجرایی کند.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید