شتاب مصر برای تحویل جنگنده‌های سوخوی۳۵ پیش از آغاز ریاست جمهوری بایدن

کدخبر: 380421
منابع ویژه در مصر اعلام کردند، قاهره اقدامات لازم را برای دریافت پنج فروند جنگنده سوخو۳۵ روسیه در سری نخست از مجموع ۲۸ جنگنده انجام داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، العربی الجدید اعلام کرد، گروهی از خلبانان نظامی مصر دوره آموزش هدایت این نوع جنگنده‌های پیشرفته روسیه را به پایان رساندند تا مصر بتواند سری اول آنها را در آینده نزدیک تحویل بگیرد.

به گفته این منابع، سری اول جنگنده‌های سوخو پیش از انتصاب جو بایدن به سمت ریاست جمهوری آمریکا به قاهره تحویل داده خواهد شد.

منابع مذکور گفتند، قاهره برای اجرایی کردن قرارداد خرید این جنگنده‌ها که در سال ۲۰۱۸ با مسکو بسته است، بسیار جدی است و در این رابطه یک هیئت نظامی مصری اخیرا به شکل غیرعلنی به آمریکا رفته و با مسؤولان وزارت دفاع این کشور دیدار کرده است تا اهمیت این قرارداد و نیاز کشور به جنگنده‌های سوخو را برای واشنگتن تشریح کند.

پس از اینکه واشنگتن با درخواست مصر برای خرید جنگنده‌های اف۳۵ آمریکا مخالفت کرد، قاهره این قرارداد را با مسکو بست. آمریکا از طریق مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور و نیز مارک اسپر، وزیر دفاع وقت مخالفت خود را با این قرارداد قاهره و مسکو اعلام کرده و هشدار داده بود، قاهره در صورت اقدام به خرید این جنگنده‌ها، تحریم می‌شود و توافقنامه‌های دفاعی آمریکا با مصر نیز پیچیده خواهند شد.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید