ترامپ به امارات فرار می کند؟

کدخبر: 380818
احتمال اینکه دونالد ترامپ برای فرار از تعقیب قضایی در آمریکا به امارات متحده نقل‌مکان کند و در آنجا به فعالیت‌های تجاری خود از جمله برج‌سازی ادامه دهد بسیار زیاد است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اعتمادآنلاین، مجله کانادایی «ماکلین» در گزارشی راجع به برنامه‌های ترامپ در دوران پسا ریاست‌جمهوری پیش‌بینی کرد، دونالد ترامپ در صورتی که تصمیم بگیرد از ایالات متحده خارج شود ترجیحاً امارات متحده را برای دوره بعد از کاخ سفید انتخاب خواهد کرد.

به نوشته این مجله کانادایی، امارات متحده کشوری است که ترامپ در آخرین روزهای ریاست‌جمهوری‌اش با آن قرارداد تسلیحاتی چند میلیارد دلاری امضا کرد، این در حالی است که این کشور محل امنی برای فرار مالیاتی- کاری که ترامپ در آن تبحر زیادی دارد- محسوب می‌شود.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است، امارات متحده عربی توافقنامه استرداد مجرمان با ایالات متحده امضا نکرده و این بدان معنی است که ترامپ در صورت متهم شدن در آمریکا در این شیخ‌نشین مصونیت خواهد داشت و استردادش امکان‌پذیر نخواهد بود.

علاوه بر اینها، برج‌ها و آسمانخراش‌های بزرگ در امارات متحده می‌تواند برای ترامپ وسوسه‌انگیز باشد.

پیش از این نیز چند رسانه آمریکایی پیش‌بینی کرده بودند که دونالد ترامپ در پایان دوره ریاست‌جمهوری‌اش از بیم محاکمه ومحکوم شدن خاک ایالات متحده را به طور کامل ترک کند.

ترامپ خود نیز ماه اکتبر در مورد برنامه‌هایش در صورت شکست در انتخابات گفته بود: شاید مجبور باشم کشور را ترک کنم. هنوز نمی‌دانم.

 

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید