سعد الحریری در تشکیل کابینه جدی نیست؟

کدخبر: ۳۸۱۱۰۰
تحلیلگر لبنانی به شبکه «المیادین» گفت، در حالی که هنوز نخست‌وزیر مکلف بر تمام شروط خود اصرار دارد، نمی‌توان از خوشبینی در تشکیل کابینه سخن گفت.
سعد الحریری در تشکیل کابینه جدی نیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، حدود دو ماه از مأمور شدن «سعد الحریری» به تشکیل دولت جدید لبنان می‌گذرد و هنوز نتیجه‌ای در این خصوص حاصل نشده است.

الحریری عصر دیروز (سه شنبه) با «میشل عون» رئیس جمهور این کشور در کاخ ریاست جمهوری بعبدا دیدار و پس از این دیدار ابراز امیدواری کرد که ترکیب کابینه لبنان تا سه روز دیگر مشخص شود.

در همین زمینه «غسان سعود» تحلیلگر سیاسی لبنانی به شبکه «المیادین» گفت، خوشبینی سعد الحریری «ماهیت دیدار وی با میشل عون را منعکس نمی‌کند».

وی افزود: در حالی که هنوز الحریری بر تمام شروط خود تأکید دارد نمی‌توان از برداشتن برداشتن موانع در برابر تشکیل دولت سخن گفت.

سعود در ادامه تصریح کرد، فضای مثبتی که الحریری از آن سخن می‌گوید فقط در سطح شخصی است نه در سطح رایزنی‌ها. این  میشل عون بود که سعد الحریری را دعوت کرد و نکات خود را درباره ترکیب کابینه ارائه شده توسط الحریری بیان کرد اما هیچ حرفی مبنی بر مثبت بودن یا پیشرفت در مسیر تشکیل دولت رد و بدل نشد.

وی سپس گفت، سعد الحریری همچنان بر دستیابی به اکثریت کرسی‌های وزارتی اصرار دارد و در موضوعات مورد اختلاف اصلی هیچ عقب‌نشینی از سوی وی صورت نگرفته است.

سعود افزود، مشکل در اصرار سعد الحریری برای تعیین وزرای دولت حتی وزرایی است که سهمیه رئیس‌جمهور به شمار می‌روند. در کاخ ریاست‌جمهوری «بعبدا» این احساس وجود دارد که الحریری در حال خرید وقت است بدون اینکه قصدی جدی برای تشکیل دولت داشته باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی