ادعای سازنده واکسن روسی کرونا درباره حساسیت زا بودن این واکسن

کدخبر: 381730
اقتصاد نیوز : پروفسور «الکساندر گینتسبورگ» مدیر مرکز علمی گامالیا، سازنده واکسن روسی Sputnik V اعلام کرد: تاکنون هیچگونه واکنش حساسیتی شدید نسبت به این واکسن مشاهده نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پیش از این رسانه ها با استناد به منابع خود خبر دادند که یک کارمند بهداشتی در نیویورک پس از تزریق واکسن کرونای فایزر تولید شرکت آمریکایی Pfizer، واکنش آلرژیک شدیدی را تجربه کرد و دو کارمند مراقبت های بهداشتی در ایالت آلاسکا در ایالات متحده پس از دریافت اولین دوز این واکسن، ساخت شرکت های BioNTech  و Pfizer به کمک پزشکی نیاز پیدا کرده و یکی از آنها به بیمارستان منتقل شد.

طبق گزارش رسانه ها، واکنش او نسبت به واکسن همان واکنشی بود که قبلاً در دو کارمند بهداشتی پس از واکسیناسیون در انگلیس نشان داده شده بود.

پروفسور الکساندر گینتسبورگ در توضیح این اخبار در مورد واکسن فایزر گفت: هنوز واکنش های آلرژیک شدید پس از استفاده از واکسن Sputnik V در آزمایشات بالینی فازهای اول، دوم، سوم و همچنین هنگام واکسیناسیون مشاهده نشده است.

این دانشمند خاطرنشان کرد که تا به حال بیش از ۷۰۰ هزار شهروند روسیه با واکسن Sputnik V واکسینه شده اند و کلیه عوارض جانبی در استفاده از این دارو توسط وزارت بهداشت و اداره نظارت های بهداشتی روسیه بسیار دقیق کنترل می شود.

پروفسور الکساندر گینتسبورگ همچنین تأیید کرد که در حال حاضر به دنبال تزریق واکسن Sputnik V هیچ فردی در بیمارستان بستری نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، در ماه اوت وزارت بهداشت روسیه اولین واکسن در جهان را برای پیشگیری از کووید ۱۹ ثبت کرد که توسط مرکز تحقیقات علمی گامالیا در مسکو تهیه شده است. این واکسن در دو نوبت و با فاصله سه هفته به داوطلبان تزریق میشود.

تیتر یک
  • روند بازار عمده فروشی ارز

    عرضه یورو متشکل نسبت به روز پنج‌شنبه بیش از ۱۱ برابر رشد کرد، با این وجود عرضه یورو زیر متوسط ۶۱ روز کاری گذشته قرار دا…

از دست ندهید
بلیط هواپیما