ماجرای اخبار مربوط به سفر فرستاده نخست‌وزیر عراق به تهران چه بود؟

کدخبر: 382174
برخی رسانه‌های عراقی دیروز یکشنبه در خبری غیر رسمی اعلام کردند؛ «ابوجهاد الهاشمی» که پیش از این ریاست دفتر «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر سابق عراق را بر عهده داشت، از سوی «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر فعلی این کشور به تهران سفر کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسانه عراقی که اولین بار خبر این سفر را منتشر کرد چند ساعت بعد اعلام کرد هیات عراقی بعد از دیدار با مقامات ایرانی، این کشور را ترک کرده و وارد بغداد شده است.

این در حالی است که تاکنون هیچ‌یک از مقامات رسمی عراق و ایران خبر سفر هیئت عراقی به تهران را رد یا تایید نکرده‌اند.

در اخبار غیر رسمی منتشر شده در این خصوص، هدف از این سفر، گفتگو پیرامون تحولات امنیتی اخیر در عراق و افزایش غیر معمول تحرکات ارتش آمریکا در منطقه و تبادل پیام عنوان شده است.

در همین حال؛ اخباری نیز از سوی برخی رسانه‌ها در خصوص درخواست آمریکایی‌ها برای سفر نماینده نخست وزیر عراق به تهران منتشر شده است.

از سویی؛ برخی منابع عراقی نیز اعلام کردند که در این سفر پیام طرف ایرانی در خصوص ضرورت افزایش هوشیاری دولت عراق و فاصله گرفتن از فتنه‌انگیزی‌های ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به این هیئت ابلاغ شده است.

عصر یکشنبه نیز یک منبع سیاسی عراقی اظهار داشت: ایرانی‌ها به هیئت عراقی گفته‌اند که قصد تنش‌زایی در منطقه را ندارند.

او گفت: تفاهمات میان عراق و ایران فارغ از مجادلات ایران و آمریکا ادامه داشته و بغداد هیچ اتهامی را در مورد حملات موشکی اخیر به منطقه سبز متوجه ایران نمی‌داند.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید