اسرائیل بهبود روابط با ترکیه را مشروط کرده است

کدخبر: 382303
اقتصادنیوز : پس از آنکه رئیس جمهور ترکیه از تمایل آنکارا برای بهبود روابط با رژیم صهیونیستی خبر داد، یک روزنامه سعودی به نقل از منابعی سیاسی در تل‌آویو گزارش داد که تل‌آویو به این ابتکار ترکیه پاسخ مثبت نداده و شرط‌هایی را مطرح کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،منابع سیاسی در تل‌آویو خبر دادند که طرف «اسرائیلی» به ابتکار «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه درباره بهبودی روابط پاسخ مثبت نداده است.

 رئیس‌جمهور ترکیه، روز جمعه، ضمن تأیید تداوم تماس‌های اطلاعاتی آنکارا با رژیم صهیونیستی، ابراز امیدواری کرده بود که روابط آنکارا و تل‌آویو بهبود پیدا کند.

روزنامه «الشرق الاوسط» به نقل از منابعی سیاسی در تل‌آویو در این خصوص گزارش داد که «اسرائیل» به ابتکار ترکیه پاسخ مثبت نداده و شرط گذاشته است که ترکیه ابتدا باید حمایت از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) متوقف کند و دست از تشویق این جنبش برای انجام فعالیت‌های نظامی بردارد.

الشرق الاوسط در ادامه به نقل از یکی از وزرای بلندپایه رژیم صهیونیستی که نخواست نامش فاش شود، نوشت: «روابط ترکیه با جنبش [حماس] برای بهبود روابط میان دو طرف دشواری‌هایی ایجاد می‌کند با توجه به اینکه روابط اقتصادی تل‌آویو و آنکارا پررونق است و بایکدیگر روابط امنیتی خوبی دارند؛ اما روابط سیاسی میان دو طرف بد است».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما