کدخبر: ۳۸۲۵۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افزایش تحریم های روسیه علیه آلمان

اقتصاد نیوز : روسیه در واکنش به تحریم‌های اتحادیه اروپا، شمار بیشتری از مقامات آلمانی را تحریم‌های کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از صدا و سیما، روسیه روز سه شنبه در واکنش به تحریم‌های اتحادیه اروپا، شمار بیشتری از مقامات آلمانی را هدف تحریم‌های خود قرار داد. 

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای بدون ذکر نام و تعداد شخصیت‌های مورد نظر اعلام کرد «در پاسخ به اقدامات مخرب اتحادیه اروپا، مسکو تصمیم گرفت فهرست شهروندان آلمانی که اجازه ورود به خاک روسیه را ندارند افزایش دهد.

 بنابر اعلام مسکو، این افراد «مقامات بلندپایه دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی آلمان هستند که در وزارت دفاع این کشور فعالیت می‌کنند».

در این بیانیه آمده است «اگر مقامات آلمانی دیدگاه مقابله را حفظ می‌کنند‌، ما نیز حق اعمال تدابیر تلافی جویانه را برای خود محفوظ می‌دانیم».

تدابیر مسکو در واکنش به تحریم‌های اتحادیه اروپا در ماه اکتبر است که مدیر دستگاه اطلاعات نظامی روسیه و یک روس دیگر را هدف قرار داد. این اتباع روسیه به دست داشتن در حمله سایبری که پارلمان آلمان را در سال ۲۰۱۵ هدف قرار داد.

این حمله سایبری همچنین سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و شبکه تلویزیونی پنج فرانسه TV۵ را هدف قرار داد. هکرها همچنین موفق شده بودند از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ به داده‌های شخصی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان دستیابی پیدا کنند. مرکل در ماه مه اطمینان داد به «شواهدی ملموس» از مداخله نیروهای روسیه در این هک شدن دسترسی دارد.

روسیه که هرگونه مداخله را رد می‌کند روز سه شنبه برلین را به «بهانه جویی» برای اعمال تحریم‌ها متهم کرد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: برلین هرگز به طور جدی برای تحقیق درباره به اصطلاح موارد هکرهای روس اشتیاقی نشان نداده است. این اتهامات تحریکی جدید علیه کشور ما به شمار می‌آید.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند