واکسن کرونای آکسفورد مجوز گرفت

کدخبر: 382619
اقتصاد نیوز : مقامات بهداشت انگلیس واکسن کووید۱۹ توسعه یافته در دانشگاه آکسفورد با همکاری شرکت آسترازنکا را تایید کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی از تایید واکسن کرونا آکسفورد و آسترازنکا خبر داد.

بوریس جانسون این خبر را خارق العاده و پیروزی علمی برای انگلیس دانست و گفت: تلاش خواهیم کرد تا هرچه سریعتر مردم را واکسینه کنیم.

واکسن کووید ۱۹ از دانشگاه آکسفورد و آسترازنکا برای استفاده در انگلیس تأیید شده است و سازمان تنظیم مقررات داروها و محصولات بهداشتی (MHRA) چراغ سبز نشان داد.

این خبر، راه را برای عرضه گسترده مردم هموار می‌کند. انگلیس ۱۰۰ میلیون دوز واکسن را سفارش داده است که برای واکسیناسیون ۵۰ میلیون نفر کافی است.

سخنگوی وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی انگلیس گفت: امروز دولت، توصیه آژانس تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی (MHRA) را در مورد مجاز بودن واکسن دانشگاه آکسفورد  برای استفاده پذیرفته است.

این به دنبال آزمایشات کلینیکی دقیق و تجزیه و تحلیل دقیق داده ها توسط کارشناسان در MHRA بوده و نتیجه گرفته است که واکسن از استانداردهای سختگیرانه ایمنی، کیفیت و اثربخشی برخوردار است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما