ماجرای چمدان ۲۲ میلیون دلاری و نامه دختر حاج قاسم

کدخبر: 382657
اقتصاد نیوز : ماجرای چمدان ۲۲ میلیون دلاری و نامه دختر حاج قاسم را چطور باید روایت کرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه رسالت، محسن مهدیان، تحلیلگر مسائل سیاسی نوشت: ماجرای چمدان ۲۲ میلیون دلاری و نامه دختر حاج قاسم را چطور باید روایت کرد؟ اول ببینیم نقطه اشتراک این دو چیست؟ چرا این دو خبر که یکی کاملا کذب است و دیگری تکراری است برای رسانه‌های اهریمنی مهم تلقی می‌شود؟

تازه‌ترین خبرها و تحلیل‌های اقتصادی را در اینستاگرام اقتصادنیوز مشاهده کنید

مقصد هردو روایت، شکاف در پایگاه اجتماعی سردار است. خناسان می‌دانند که قدرت سردار در هیبت وحدت اجتماعی است. روایت وارونه از هردو خبر، پایگاه حاج قاسم را دوقطبی می‌کند. یکی با دوقطبی حجاب و بدحجاب و دیگری با دوقطبی معیشت و مقاومت. 

نامه دختر حاج قاسم که تکلیفش روشن است. تکذیب شد. اما چمدان ۲۲ میلیون دلاری. آیا این خبر جدید است؟ خبر. بارها صریح‌تر از این را از بالاترین مقامات کشور شنیدیم.

رهبری فرمود کمک ما به محور مقاومت از اوجب واجبات است. فرمود: «کمک می‌کنیم و هیچ ابائی هم از گفتن آن نداریم.» سیدحسن نصرالله هم: «بی‌پرده می‌گوییم! هزینه و خرج و خوردوخوراک و سلاح و موشک‌های حزب‌الله از جمهوری اسلامی ایران می‌رسد! تمام.»

پس جدید نیست. اما چرا این پول را می‌دهیم؟ به دو دلیل روشن. اول اینکه ماهیت و وجود جمهوری اسلامی، مبارزه با ظلم و عدالت‌خواهی است. فرمود: «هر جا مظلوم هست ما همان‌جاییم.» همین ؟خیر. نفع مادی و امنیتی مردم نیز همین‌جاست. کجا؟ در عمق استراتژیک کشور. در این عمق راهبردی هزینه نکنیم، ده‌ها برابر بیشتر باید در داخل هزینه کنیم. فرمود: «آنجا نجنگیم باید در همدان و کرمانشاه بجنگیم.»

هر دولت عاقلی دنبال عمق استراتژیک است. حالا یا به غصب  یا با تعامل. فرمود: «ما هر جا می‌رویم به درخواست دولت‌هاست.» آمریکا هم در منطقه برای همین هست؛ البته به غصب. همین‌الان مهم‌ترین نقطه‌ضعف اسرائیل در نداشتن عمق استراتژیک است. نقشش در ماجرای قره‌باغ نیز برای جبران همین  نقص بود.

ممکن است بگوئید الآن که وضع مالی کشور خراب است چی؟ مثل این است که بگوییم اگر پول ‌نداریم هوا تنفس نکنیم. خب هوا تنفس نکنیم باید بازهم پول دهیم، این بار در بیمارستان؛ بلکه بیشتر خرج کنیم. این پول از کجاست؟ اولا توجه کنیم بخشی کمی از این پول ماهیت مردمی دارد. آمار کمک‌های مردمی در روز قدس و ماه رمضان و غیره را خودتان در آمار کمیته امداد سرچ کنید. البته بخش مهم دیگر بودجه دفاعی است که در اختیار دولت و رهبری است.

حالا چرا با چمدان؟ چون تحت وحشیانه‌ترین تحریم‌ها قرار داریم. و اما؛  هدف اصلی روایت اهریمنی را فراموش نکنید. شکاف اجتماعی در پایگاه ۸۰ میلیونی سردار. هرچند دست‌وپا می‌زنند؛ مقابل خروش و شورش فطرت اجتماعی بازهم ذلیل خواهند شد.

پ.ن: نقل‌قول‌ها همه از رهبری است

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما