سوریه از اسرائیل به شورای امنیت شکایت کرد

کدخبر: 382760
وزارت خارجه سوریه در واکنش به تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به خاک خود، در نامه‌ای به شورای امنیت از این شورا خواست به وظایف خود در قبال تروریسم رژیم صهیونیستی عمل کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سوریه بار دیگر از شورای امنیت خواست تا به مسئولیت‌های خود در چارچوب منشور سازمان ملل متحد عمل کند و به صلح و امنیت بین المللی احترام بگذارد و تدابیر قاطع و فوری برای توقف تجاوزات جنایتکارانه و تروریستی مستمر رژیم صهیونیستی علیه سوریه اتخاذ کند.

وزارت خارجه سوریه آورده است: سوریه مجدداً تاکید می‌کند که اگر حمایت نامحدود آمریکا و برخی اعضای شورای امنیت نبود رژیم صهیونیستی هیچوقت به خاک سوریه حمله نمی‌کرد

این وزارتخانه افزود: تداوم اینگونه حملات صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی را به خطر جدی می‌اندازد و همچنین دامنه تنش در منطقه خاورمیانه را به صورت خطرناک گسترش می‌دهد.

وزارت خارجه سوریه در پایان گفت: سوریه از شورای امنیت نیز خواست تا مسئولیت این اقدامات تروریستی و جنایتکارانه در حق مردم سوریه را متوجه اسرائیل بداند و این رژیم را به احترام به قطعنامه‌های شورای امنیت و مهمترین آن قطعنامه‌های شماره ۲۴۲ و ۳۳۸ و ۳۵۰ و ۴۹۷ و تمام قطعنامه‌های مربوط به مبارزه با تروریسم ملزم نماید.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید