اگر چمران مشاور قالیباف نیست، چرا رئیس مجلس علنا او را مشاور خود معرفی کرد؟

کدخبر: 382800
اقتصاد نیوز : چندی پیش نوشتیم مهدی چمران، رییس و عضو اصولگرای ادوار شوراهای اسلامی تهران به عنوان مشاور قالیباف در امور شوراهای شهر و روستا منصوب شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه اعتماد، روز گذشته مهدی چمران گفته است: «من در هیچ مقام رسمی تحت عنوان مشاور منصوب نشده‌ام، شاید گاهی به برخی نمایندگان به‌ خصوص رییس مجلس مشاوره‌هایی بدهم، اما این مقام رسمی نیست.» این چهره سیاسی اصولگرا همچنین یادآور شد: «حتی مشورت‌هایی که من به نمایندگان می‌دهم، موضوع جدیدی نیست. بنده به کمیسیون شوراها نیز دایم راهنمایی و مشورت می‌دهم. هیچ‌گاه در قالب حکم رسمی یا مقامی انتصابی به عنوان مشاور برای رییس مجلس ظاهر نشدم و از قبل از ریاست او هم، راهنمایی‌هایی به قالیباف می‌دادم.»

چمران اما از این هم فراتر رفت و حتی گفت: «من به رییس‌جمهوری و وزرا هم مشاوره می‌دهم.» این اظهارات اما اگرچه ظاهرا در رد خبر فعالیت او در مقام مشاور قالیباف بود، اما در عمل بدان معناست که چمران این موضوع و فعالیتش در قامت مشاور رییس مجلس را تایید کرده است. هر چند در عین حال تاکید کرده که این مقام به صورت رسمی به او عطا نشده، بلکه چمران به‌ صورت «غیررسمی» به قالیباف مشاوره می‌دهد.
 
با این همه اما پرسش آن است که اگر چنین باشد، چرا چمران در نشستی که روز شنبه در ساختمان مجلس برگزار شد، حضور یافته و رییس مجلس از او به عنوان مشاور خود در امور شوراهای شهر و روستا نام برده است. پاسخ به این پرسش بر عهده چمران است و حامیان رییس مجلس، اما آنچه از اظهارات چمران پیداست، در مرحله اول آن است که خبر روزنامه اعتماد برخلاف ادعای برخی رسانه‌های اصولگرا «کذب» و «شایعه» نبوده و در مرحله دوم، قالیباف و یارانش برنامه‌های دور و درازی برای شوراهای اسلامی شهر و روستا در ذهن می‌پرورانند. برنامه‌هایی که چمران نیز تلاش می‌کند در جریان آن سهمی قابل ‌توجه برای خود دست و پا کند تا اصولگرایان در انتخابات خردادماه 1400 نه‌تنها کرسی ریاست‌جمهوری را پس بگیرند، بلکه بار دیگر پارلمان‌های شهری را تحت سیطره خود درآورند.
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما