پدر بوریس جانسون به دنبال تابعیت فرانسه

کدخبر: 382936
اقتصاد نیوز : استنلی جانسون ، پدر نخست وزیر انگلیس پنجشنبه شب تایید کرد که به دنبال کسب تابعیت از فرانسه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، با توجه به آن‌که براساس توافق برگزیت از این پس تردد آزاد شهروندان انگلیسی در منطقه اتحادیه اروپا به پایان می‌رسد، پدر نخست وزیر انگلیس تصمیم برای کسب تابعیت از فرانسه را تایید کرد. 

وی در مصاحبه با رادیو آر تی ال فرانسه گفت: مسئله فرانسوی شدن نیست، اگر من به درستی فهمیده باشم من یک فرانسوی هستم زیرا مادرم در فرانسه متولد شد، مادر او نیز مانند پدربزرگش کاملا فرانسوی بود.

پدر ۸۰ ساله جانسون افزود: برای من مسئله هم اکنون دستیابی به آن چیزی است که قبلا داشتم و من از این امر بسیار خوشحالم.

استنلی پدر نخست وزیری است که به عضویت ۴۷ ساله انگلیس در اتحادیه اروپا پایان داد. وی پس از پیوستن انگلیس به اتحادیه اروپا در ۱۹۷۳ از جمله اولین کارمندان دولت منصوب به بروکسل بود. 

وی در کمیسیون اروپا مشغول به کار بود و به عنوان عضو پارلمان اروپا فعالیت می کرد.

سند همکاری‌های انگلیس و اتحادیه اروپا در دوره پسابرگزیت پنجشنبه گذشته پس از نزدیک به ۱۰ ماه مذاکرات طاقت فرسا و نفس‌گیر تایید شد.

دوشنبه گذشته سفیران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا آن را به اتفاق آراء تائید کرده تا راه برای اجرای موقت آن از سال جدید میلادی (۱۲ دی) باز شود. رئیس شورا و کمیسیون اروپا و نخست وزیر انگلیس هم امروز (چهارشنبه) نسخه اصلی آن را امضاء کردند. 

توافق به دست آمده به این معناست که از ساعت ۲۳ شامگاه ۳۱ دسامبر، زمانی که انگلیس اتحادیه گمرکی و بازار واحد اتحادیه اروپا را ترک می‌کند؛ صادرات و واردات بین طرفین همچنان بدون تعرفه‌های گمرکی ادامه می‌یابد.

این توافق همچنین تصریح می‌کند که هرگونه سرمایه‌گذاری و همکاری‌های تجاری میان دو طرف نیازمند رعایت شرایط برابر در بازار و نیروهای انگلیسی و اروپایی است؛ با این تفاوت که انگلیس دیگر ملزم به رعایت قوانین اتحادیه اروپا نخواهد بود.

در خصوص خدمات مالی هم دو طرف توافق کردند که فضای مطلوبی را برای توسعه همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایجاد کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما