واکنش روسیه به تصمیم تهران برای غنی سازی ۲۰درصدی اورانیوم

کدخبر: 383331
نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت : تصمیم تهران برای آغاز غنی سازی اورانیوم تا سطح ۲۰ درصد قابل پیش بینی بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، میخائیل اولیانوف روز شنبه در صفحه توئیتری خود نوشت: تصمیم ایران برای آغاز غنی سازی اورانیوم تا سطح ۲۰ درصد، بویژه باتوجه به قانون جدید این کشور که به تازگی در پارلمان ایران تصویب شد، کاملا قابل پیش بینی بود. 

 نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در توییت دیگری در پاسخ به توئیت «ژرار آرو»  سفیر سابق فرانسه در آمریکا که نوشته بود"در رویارویی باید همواره فکر کرد که اگر شما گامی را بردارید طرف دیگر چه واکنشی خواهد داشت" افزود: آمریکا با خروج از برجام، این اقدام ایران (غنی سازی اورانیوم تا ۲۰ درصد) را نیز می توانست پیش بینی کند..

اولیانوف نوشت: می بایست چیز شبیه به این اقدام را بویژه باتوجه به قانون تصویب شده توسط پارلمان ایران را پیش بینی می کردیم. تنها سوال این است که این گام برداشته شده توسط تهران تا چه اندازه به موقع است؟ 

وی نوشته است : مدیرکل آژانس به اعضای شورای حکام و شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تمایل تهران برای آغاز غنی سازی (اورانیوم) با غنای ۲۰ درصد را گزارش کرده است.

وی درباره درز اطلاعات محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی افزود: معمولا این گزارش‌های محرمانه ظرف ۱۰ دقیقه به رسانه‌ها درز می‌کند اما امروز ۲ ساعت طول کشید. کسی که این گزارش‌ها را فاش می‌کند فردی است که اکنون در تعطیلات (کریسمس) به سر می‌برد.

تیتر یک
از دست ندهید