خبر بد و نگران کننده درباره کرونا

کدخبر: 383375
گزارش‌ها درباره انتشار یک گونه جدید و احتمالا واگیرتر کروناویروس باعث وحشت‌زدگی در اروپا و فراسوی آن شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، این گونه جدید جهش‌یافته ویروس که B.1.1.7 نامیده شده است، در ابتدا در ماه سپتامبر (شهریور) در انگلیس شناسایی شد، و از آن هنگام به بعد به سرعت در حال انتشار بوده است.مقامات انگلیسی رسما در میانه ماه دسامبر (آذر ماه) رسما این گونه جدید را شناسایی کردند.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس از دکتر اریکا ولتز، استاد بهداشت عمومی در امپریال کالج لندن نقل قول کرد که این گونه جدید می‌تواند تا ۷۰ درصد بیشتر واگیر باشد. اما به گفته خود ولتز هنوز زود است که در این باره اظهار نظر قاطعی کرد.

ویروس‌ها به طور معمول جهش پیدا می‌کنند و گونه‌های جدید جهش‌یافته لزوما زیانبارتر نیستند. کارشناسان همچنین گفته‌اند که واکسن‌های موجود هنوز بر ضد این گونه جدید کروناویروس موثر هستند.

این جهش باعث شده است برخی از کشورها مرزهایشان را ببندند و محدودیت‌های مسافرتی را باز هم سخت‌تر کنند.

از جمله کشورهایی که موارد عفونت با این گونه جهش‌یافته را گزارش کرده‌اند، می‌توان به هلند، فرانسه، سوئد، اسپانیا، سوئیس، دانمارک، آلمان، ایتالیا، کانادا، ژاپن، لبنان، سنگاپور، استرالیا، امارات، هند، کره جنوبی، فنلاند، پاکستان، آمریکا، ترکیه، بلژیک، برزیل، شیلی، نروژ، پرتغال، چین، تایوان، ایسلند و ایرلند اشاره کرد.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • تعدیل قیمت در دو منطقه محبوب پایتخت

    اقتصادنیوز : مناطق ۴ و ۵ دو منطقه محبوب خریداران مسکن هستند که فایل های نوساز در میان فایل های پیشنهادی فروش این…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید