توضیحات مهم وزارت بهداشت درباره شناسایی دومین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی

کدخبر: 384229
معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره ماجرای شناسایی دومین مورد ابتلا به کرونای جهش یافته، گفت: همسر فردی که به کرونای جهش یافته مبتلا شده بود نیز کرونا مثبت است، اما اینکه آیا کرونای او هم جهش یافته است یا خیر، بعد از آمدن جواب آزمایش ژنی مشخص می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علیرضا رئیسی، درباره احتمال شناسایی دومین نفری که به ویروس کرونای جهش یافته مبتلا شده است، گفت: بعد از شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونا جهش یافته در کشور، اطرافیان و همسر این فرد هم تست شدند. همسر این فرد علائمی داشت که مورد بررسی قرار گرفت و تست او هم کرونا مثبت شد.

وی افزود: اما اینکه آیا کرونای همسر این فرد هم مبتلا به کرونای جهش یافته ای است که در انگلیس شاهدیم یا خیر، هنوز مشخص نیست. آزمایش روی این فرد به انستیتو پاستور ارسال شده و امیدواریم تا فردا پاسخ آماده شود.

رئیسی ادامه داد: بنابراین همسر فردی که به کرونای جهش یافته مبتلا شده بود نیز کرونا مثبت است، اما اینکه آیا کرونای او هم جهش یافته است یا خیر، بعد از آمدن جواب آزمایش ژنی مشخص می شود.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، گفت: آن فردی هم که گفته شده بود در سنندج به کرونای جهش یافته مبتلا شده، کرونا مثبت بوده اما کرونایش از نوع جهش یافته نبوده است.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • اعلام مواضع مقامات ارشد تیم بایدن درباره برنامه هسته‌ای ایران

    اقتصادنیوز: ۳ عضو برجسته دولت جو بایدن به صراحت رویکرد کاخ سفید درباره ایران و برجام را اعلام کردند؛ مسیر بازگشت به…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید