مقتدی صدر به رهبران غرب هشدار داد

کدخبر: 384500
رهبر جریان صدر عراق روز پنج شنبه در یک پیام توئیتری نسبت به وقوع «بهار آمریکایی» به رهبران غرب هشدار داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق روز پنج شنبه در یک پیام توئیتری نسبت به رویدادهای اخیر در آمریکا واکنش نشان داد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «ای غرب و حاکمانش، اگر توانستید بخشی از بهار عربی را خاموش کنید یا مقداری از آن را تحریف کنید و آن را برای منافع خود مصادره کنید، این «بهار آمریکایی» است که ممکن است به شما روی آورد؛ آن موقع چه می کنید؟ مراقب باشید، بر روی موج سوار نشوید… در غیر این صورت، غرق خواهید شد».

رهبر جریان صدر عراق در ادامه این پیام افزود: «سرانجام، من به مردم آمریکا توصیه می کنم که به عنوان اولین قدم برای رفع گرفتاری که به دروازه ها و ایالت های آنها نزدیک شده است، به دولت خود برای خروج از عراق فشار آورند… در غیر این صورت، جزء پشیمانی نصیب نخواهد شد… خدا فرصت می دهد اما غافل نمی شود».

گفتنی است که روز گذشته همزمان با برگزاری نشست گنکره برای تأیید آرای الکترال انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، «دونالد ترامپ» با ارسال پیام‌هایی در توئیتر و فیس‌بوک حامیان خود را به اعتراض در برابر کنگره و برگزاری تظاهرات اعتراضی علیه آنچه که وی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری می‌داند، دعوت کرد.

در یورش ناگهانی معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به داخل کنگره این کشور ۴ تن کشته شدند که به گفته پلیس، تمام کشته شدگان از طرفداران دونالد ترامپ بودند. همچنین تاکنون ۵۲ نفر در این اعتراضات از سوی پلیس آمریکا بازداشت شده‌اند.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید