شلیک مستقیم به سَر نانسی پلوسی/ کشف سندی مهم از نقشه قتل رئیس مجلس نمایندگان آمریکا

کدخبر: 385178
اقتصاد نیوز : بر اساس سندی که به تازگی منتشر شده، در جریان شلوغی‌های آمریکا، یکی از هواداران ترامپ قصد کشتن رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، بر اساس سندی که «شیمس هیوقس» خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز منتشر کرده، دفتر تحقیقات فدرال آمریکا اطلاعاتی در خصوص فردی به نام «کلیولند گرور مردیث» (Cleveland Grover Meredith) دریافت کرده که با ارسال پیامی، گفته بود: «به دنبال رفتن به سوی پلوسی به هنگام سخنرانی و شلیک به سوی سر وی به شکل مستقیم هستم.

بنابر گزارش الجزیره، پس از تعیین موقعیت وی در یکی از هتل ها، افرادی از دفتر تحقیقات فدرال (اف بی آی) به منطقه اعزام شدند و اقدام به بازرسی اتاق و تلفن وی کردند. او در این بازرسی‌ها اعتراف کرد که دو سلاح گرم داشته و این پیام‌ها را برای دوستانش ارسال کرده بود.

بازرسان با بازرسی وسایل او، دو سلاح گرم غیر مجاز را علاوه بر صد‌ها گلوله پیدا کردند.

تا روز جمعه طبق اعلام سندی که ازسوی وزارت دادگستری آمریکا صادر شده، اتهامات صریحی برای ۱۳ فرد از جمله «کلیولند گرور مردیث» صادر شده که او به تهدید نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان متهم گردیده است.

همچنین در حدود ۴۰ نفر در جریان اعتراضات چهارشنبه شب بازداشت شده اند که اتهاماتی از جمله ورود غیر قانونی به ساختمان کنگره، نقض منع آمد و شد و جنایات مرتبط با سلاح‌های گرم به آن‌ها وارد شده است.

دموکرات‌های آمریکا روز جمعه طرح استیضاح ترامپ را پس از اعتراضات هوادارانش در واشنگتن و حمله به ساختمان کنگره این کشور و اعمال خشونت در این ایالت، در بین قانونگذاران آمریکایی توزیع کردند. آن‌ها قصد دارند با توسل به متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا، ترامپ را از قدرت برکنار کنند. پیش نویس طرح استیضاح ترامپ به دلیل سوء استفاده او از قدرت و تحریک هوادارانش برای هجوم به کنگره از سوی کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا تهیه شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما