چرا فدراسیون فوتبال از پیشنهاد وزارت بهداشت استقبال نکرد؟

کدخبر: 385347
اقتصادنیوز :‌عضو شورای شهر تهران گفت : به نظر نمی رسد در افق کوتاه مدت کیفیت هوای پایتخت تغییری کند وشاید به همین دلیل فدارسیون فوتبال از پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعویق این بازی استقبال نکرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایمنا، روز گذشته، عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت توصیه کرد که با توجه به ناسالم بودن هوا برای همه گروه‌ها، داربی ۹۴ پایتخت به زمان دیگری موکول شود.

به گفته او با توجه به اینکه شاخص کیفیت هوا در شهر تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌ها است، برگزاری بازی فوتبال پرسپولیس و استقلال در این شرایط هرچند بدون تماشاگر است، اما با توجه به اینکه شرایط کیفیت هوا برای سلامت بازیکنان بسیار خطرناک است، براین اساس توصیه می‌شود این بازی در وضعیت آب و هوایی بهتری برگزار شود.

حجت نظری عضو شورای شهر تهران در این رابطه  گفت: در همه حال سلامت همه شهروندان تهرانی در اولویت تصمیم گیری ها است در وضعیت کنونی نیز اولویت اصلی ما سلامت بازیکنان است اما از آنجا که دولت که متولی حفظ سلامت همه شهروندان است، تلاشی برای عوامل تأثیر گذار در افزایش آلاینده‌ها نمی‌کنند، چشم اندازروشنی نیز برای بهبود کیفیت هوا وجود ندارد.

وی ادامه داد: سوزاندن مازوت در اطراف تهران همچنان ادامه دارد، شاهد تردد ماشین با استاندارد پایین هستیم و تسهیلات لازم نیز برای تعویض موتور سیکلت های فرسوده و تبدیل آن به موتور برقی داده نمی‌شود، همچنان موتورهای انژکتوری در خیابان‌ها تردد می‌کنند بنابراین با توجه به شرایط جوی احتمال کاهش آلودگی هوا وجود ندارد.

نظری با اشاره به برگزاری سایر مسابقات فوتبال در روزهای آلوده هوا گفت: در افق کوتاه مدت به نظر نمی‌رسد که شرایط هوا بهتر شود و بازی‌های مختلفی هم در روزهای گذشته که کیفیت هوا نامناسب بود برگزار شده است بنابراین تعویق بازی تا یکی دو هفته آینده سودی ندارد.

این عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: به همین دلیل پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعویق بازی مورد توجه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال قرار نگرفت و باشگاه‌ها هم به طور طبیعی در خصوص مسابقات به تصمیمات فدراسیون توجه می‌کنند.

این عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال اضافه کرد: مسابقات امسال به دلیل کرونا با تأخیر آغاز شده است و تأخیر بیشتر در برگزاری مسابقات باعث فشردگی برگزاری مسابقات آینده منجر می‌شود که بیشتر سلامتی بازیکنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

اخبار تیتر یک
  • شستا در صدر جدول ارزش معاملات بازار سهام امروز

    امروز شاخص کل بورس در یک ساعت ابتدایی ۲۰ هزار واحد افت کرد. اما پس از آن تغییر جهت داد و در نهایت به سطح یک میلیون و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید