میزان خسارتی که آمریکا با خروج از برجام به ایران زد

کدخبر: 385388
یک نماینده مجلس خسارت خروج آمریکا از برجام برای ایران را ۱۵۲ میلیارد دلار برآورده کرد و گفت که این موضوع باید تعیین تکلیف شود و آمریکا این خسارت را جبران کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت، نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس گفت: ۱۵۲ میلیارد دلار خسارت ناشی از خروج آمریکا از برجام است که باید تعیین تکلیف شود.

تازه‌ترین خبرها و تحلیل‌های اقتصادی را در اینستاگرام اقتصادنیوز مشاهده کنید

محمد حسن آصفری با اشاره به جهت گیری برخی رسانه های خارجی در خصوص لغو برخی از تحریم های دارویی در راستای زمینه سازی برای توافق برجامی از سوی بایدن، گفت: آمریکایی ها برای مذاکره با کشورمان، ابتدا باید تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران را لغو و سپس خسارت های ناشی از خروج برنامه جامع اقدام مشترک را جبران کنند.

نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تا زمانی که کاخ سفید دست از زیاده خواهی علیه ملت ایران برندارد، هیچ نوع مذاکره ای با ایالات متحده معنا و مفهومی ندارد.

وی ادامه داد: در واقع با مرور حافظه تاریخی می توان دریافت وقتی با آمریکایی ها مذاکره کردیم، شاهد دبه کردن مقامات این کشور بوده‌ایم.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس تجربه مذکور می توان اذعان کرد پیش از هر نوع مذاکره‌ای باید خسارات وارد شده به کشورمان جبران شود؛ 152 میلیارد دلار خسارت ناشی از خروج آمریکا از برجام است که باید تعیین تکلیف شود.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید