افزایش دمای هوا در شمال کشور / باد آلودگی هوای تهران را می برد

کدخبر: 385835
اقتصادنیوز :‌مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از اواخر وقت روز جمعه ۲۶ دی و همچنین روز شنبه، انتظار داریم با توجه به وزش باد از غلظت آلاینده‌های جوی در تهران به ویژه جنوب استان تهران و همچنین استان البرز، کاسته شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: در دو روز آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با تداوم انباشت آلاینده‌های جوی و پایین بودن کیفیت هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.

 وی ادامه داد: اواخر وقت پنجشنبه و روز جمعه با وزش باد گرم جنوبی دمای هوا در استان‌های ساحلی خزر بین ۶ تا ۱۰ درجه افزایش می یابد که با توجه به افزایش دما و امکان ذوب برف، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های محلی در این مناطق وجود دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روزهای پنجشنبه و جمعه وزش باد در استان‌های گیلان و مازندران خصوصاً در دره‌ها، دامنه‌ها و مناطق کوهستانی، شدید خواهد بود.

ضیائیان اظهار داشت: روزهای پنجشنبه و جمعه در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پدیده غالب وزش باد خواهد بود.

 وی گفت: بعد از ظهر پنجشنبه ۲۵ دی در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، غرب کردستان و غرب کرمانشاه بارش برف و باران آغاز می شود و روز جمعه بر گستره بارش‌ها در این مناطق افزوده می شود؛ جمعه بارش‌ها استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، زنجان و شمال خوزستان را در بر می‌گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: بارش در مناطق سردسیر و مرتفع این استان‌ها به شکل برف خواهدبود.

وی ادامه داد: روز جمعه ۲۶ دی در استان های کهگیلویه و بویراحمد، همدان، شمال چهارمحال و بختیاری، شمال استان مرکزی و ارتفاعات قزوین، البرز و تهران نیز بارش پراکنده خواهیم داشت.

ضیائیان افزود: روزهای شنبه و یکشنبه پیش‌رو در استان های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری همچنین شمال فارس، جنوب اصفهان و لرستان، ایلام، شمال خوزستان، غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی و کرمانشاه بارش برف و باران خواهیم داشت در همین مدت در استان‌های همدان و مرکزی و ارتفاعات یزد و تهران و سمنان بارش پراکنده خواهیم داشت و در جنوب خوزستان رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

 مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: از اواخر وقت جمعه ۲۶ دی و روز شنبه انتظار داریم با توجه به وزش باد از غلظت آلاینده‌های جوی در تهران به ویژه جنوب استان تهران و همچنین البرز کاسته شود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز پنجشنبه قسمتی ابری و غبار آلود به تدریج افزایش ابر گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۱ و ۴ درجه خواهد بود.

ضیائیان اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۸ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد و زاهدان با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر و کرمان با کمینه دمای ۶ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده در ۱۵ استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید