افزایش دمای هوا در شمال کشور / باد آلودگی هوای تهران را می برد

کدخبر: 385835
اقتصادنیوز :‌مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از اواخر وقت روز جمعه ۲۶ دی و همچنین روز شنبه، انتظار داریم با توجه به وزش باد از غلظت آلاینده‌های جوی در تهران به ویژه جنوب استان تهران و همچنین استان البرز، کاسته شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: در دو روز آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با تداوم انباشت آلاینده‌های جوی و پایین بودن کیفیت هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.

 وی ادامه داد: اواخر وقت پنجشنبه و روز جمعه با وزش باد گرم جنوبی دمای هوا در استان‌های ساحلی خزر بین ۶ تا ۱۰ درجه افزایش می یابد که با توجه به افزایش دما و امکان ذوب برف، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های محلی در این مناطق وجود دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روزهای پنجشنبه و جمعه وزش باد در استان‌های گیلان و مازندران خصوصاً در دره‌ها، دامنه‌ها و مناطق کوهستانی، شدید خواهد بود.

ضیائیان اظهار داشت: روزهای پنجشنبه و جمعه در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پدیده غالب وزش باد خواهد بود.

 وی گفت: بعد از ظهر پنجشنبه ۲۵ دی در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، غرب کردستان و غرب کرمانشاه بارش برف و باران آغاز می شود و روز جمعه بر گستره بارش‌ها در این مناطق افزوده می شود؛ جمعه بارش‌ها استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، زنجان و شمال خوزستان را در بر می‌گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: بارش در مناطق سردسیر و مرتفع این استان‌ها به شکل برف خواهدبود.

وی ادامه داد: روز جمعه ۲۶ دی در استان های کهگیلویه و بویراحمد، همدان، شمال چهارمحال و بختیاری، شمال استان مرکزی و ارتفاعات قزوین، البرز و تهران نیز بارش پراکنده خواهیم داشت.

ضیائیان افزود: روزهای شنبه و یکشنبه پیش‌رو در استان های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری همچنین شمال فارس، جنوب اصفهان و لرستان، ایلام، شمال خوزستان، غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی و کرمانشاه بارش برف و باران خواهیم داشت در همین مدت در استان‌های همدان و مرکزی و ارتفاعات یزد و تهران و سمنان بارش پراکنده خواهیم داشت و در جنوب خوزستان رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

 مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: از اواخر وقت جمعه ۲۶ دی و روز شنبه انتظار داریم با توجه به وزش باد از غلظت آلاینده‌های جوی در تهران به ویژه جنوب استان تهران و همچنین البرز کاسته شود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز پنجشنبه قسمتی ابری و غبار آلود به تدریج افزایش ابر گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۱ و ۴ درجه خواهد بود.

ضیائیان اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۸ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد و زاهدان با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر و کرمان با کمینه دمای ۶ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده در ۱۵ استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما