عزل ترامپ پیش از تحلیف بایدن منتفی شد

کدخبر: 385942
اقتصاد نیوز : رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا پس از استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان گفت: محکمه این استیضاح تا پس از ۱۹ ژانویه آغاز نخواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، میچ مک‌کانل شامگاه چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: اگر کنگره و قوه مجریه هفت روز آینده را به طور کامل بر تسهیل مراسم تحلیف امن و انتقال منظم قدرت به دولت بایدن تمرکز کنند، بهترین خدمت به ملت ما خواهد بود.

مک کانل یادآور شد: انتظار نمی‌رود سنا قبل از تاریخ برنامه‌ریزی بازگشت خود در ۱۹ ژانویه جلسه اضطراری تشکیل دهد.

وی افزود: مجلس نمایندگان به استیضاح رئیس جمهوری رای داده است. فرایند سنا اکنون در نخستین جلسه عادی ما پس از دریافت پرونده استیضاح از مجلس آغاز خواهد شد.

این سناتور جمهوری‌خواه که گفته می‌شود دل خوشی از ترامپ ندارد، یادآور شد: با توجه به قوانین، رویه‌ها و موارد قبلی سنا که حاکم بر محکمه‌های استیضاح ریاست جمهوری است، به سادگی هیچ فرصتی وجود ندارد که یک دادرسی عادلانه یا جدی بتواند قبل از تحلیف رئیس جمهوری بایدن در هفته آینده به نتیجه برسد.

مک‌کانل اظهار کرد: سنا سه محکمه استیضاح رئیس جمهوری برگزار کرده است. آنها به ترتیب ۸۳ روز ، ۳۷ روز و ۲۱ روز طول کشیده‌اند. حتی اگر روند سنا این هفته آغاز شود و به سرعت حرکت کند، تا پس از ترک رئیس جمهوری ترامپ، هیچ حکم نهایی صادر نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این تصمیمی نیست که من می‌گیرم. این یک واقعیت است. خود رئیس جمهوری منتخب هفته گذشته اظهار کرد که مراسم تحلیف وی در ۲۰ ژانویه "سریع‌ترین" راه برای هرگونه تغییر در ریاست جمهوری است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما