برگزاری مانور مشترک رژیم صهیونیستی و امارات برای اولین بار

کدخبر: 386305
اقتصاد نیوز : امارات و رژیم صهیونیستی برای نخستین بار از زمان توافق عادی سازی روابط بین دو طرف که ماه اوت گذشته امضا شد، در حال انجام تمرینات نظامی مشترک با مشارکت تعدادی از کشورها هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه عبری زبان معاریو روز جمعه در گزارشی فاش کرد این مانورها با مشارکت جنگنده هایی از رژیم صهیونیستی و امارات، در یونان و با مشارکت نیروی هوایی آمریکا، کانادا، اسپانیا، قبرس و اسلواکی برگزار می شود.

امارات قبلاً هم در این مانورها شرکت می کرد و از ترس انتقادها و حساسیت های سیاسی خواستار تفکیک وظایف در حین مانور مشترک و منع گفتگو بین خلبانان اسرائیلی و همتایان اماراتی شان بود، اما مانور جدید علناً و بدون محدودیت انجام می شود.

این روزنامه خاطرنشان کرد که امارات در مانورهای قبلی درخواست کرده بود از گرفتن عکس های مشترک با خلبانان اسرائیلی خودداری شود.

از زمان امضای توافق نامه عادی سازی روابط بین ابوظبی و تل آویو ، دو طرف در زمینه های سیاسی ، دیپلماتیک ، اقتصادی ، بهداشتی و نظامی توافق هایی را امضا کرده اند که بسیاری از ناظران را متعجب کرده زیرا رشد روابط به طور غیر منتظره ای سریع بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما