تظاهرات یمنی‌ها علیه تصمیم آمریکا درباره انصارالله

کدخبر: 386357
اقتصاد نیوز : یمنی‌ها در استان‌های ذمار، حدیده، ریمه و صعده علیه تصمیم اخیر دولت آمریکا برای درج نام جنبش مردمی انصارالله یمن در فهرست سازمان های "تروریستی" تظاهرات کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سایت شبکه خبری المسیره وابسته به انصارالله یمن اعلام کرد، مناطق مختلف استان‌های ذمار، حدیده، ریمه و صعده یمن پس از نماز جمعه شاهد تجمع‌های اعتراضی در محکومیت تصمیم اخیر آمریکا درباره طبقه‌بندی جنبش انصارالله به عنوان سازمانی "تروریستی" بودند.

یمنی‌هایی که در این تجمع‌ها شرکت داشتند، ضمن تاکید بر مخالفت خود با این تصمیم واشنگتن، اعلام کردند: آمریکا سرکرده تروریسم است و طرفی است که دست به اقدامات تروریستی و سلطه‌جویی می‌زند و خود منبع و سرچشمه تروریست‌های جهان است.

تظاهرکنندگان یمنی تاکید کردند: انصارالله یک تشکل ملی است و تصمیم آمریکا تاثیر منفی بر بعد انسانی و روند سیاسی یمن خواهد گذاشت.

همچنین آنها از موضع‌گیری‌های طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی علیه این تصمیم تقدیر کرده و پایداری و تلاش برای مقابله با چالش‌های آن را در چارچوب حق مشروع یمن برای پاسخ به این اقدام، با اهمیت دانستند.

یمنی‌ها بار دیگر بر پایداری و ثبات خود، مخالفت با هرگونه دخالت خارجی در امور یمن، حمایت از انصارالله در نبرد برای دفاع از عزت، شرافت، حاکمیت و استقلال یمن تاکید کردند.

آنها افزودند: این اقدام آمریکا تنها باعث افزایش همبستگی و حمایت مردم یمن از رهبری سیاسی و انقلابی این کشور در دفاع از امنیت و ثبات آن و مقاومت در برابر دشمن خواهد شد.

در بیانیه‌های منتشر شده پس از این تجمع‌ها، سکوت جامعه جهانی و نهادهای آن در برابر استمرار جنگ علیه یمن و جنایات طرف متخاصم در حق مردم یمن که نقض آشکار قوانین بین‌المللی و انسانی است و همینطور استمرار اقدام دشمن در توقیف کشتی‌های حامل مشتقات نفتی و ممانعت از ورود مواد غذایی و دارو به بندر حدیده محکوم شد. همچنین در این بیانیه‌ها بر اهمیت هماهنگی رویکردهای کشور به توسعه بخش کشاورزی و تولید و حمایت از صنایع نظامی تاکید شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما